Díjazott szerzők

Vadász Sándor
Az Év Természetfotósa
Vadász Sándor

1. Kezünkben a föld

1. díj
Erózió

Simon György

2. díj
Egy templom alkonya

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
Kezemben a Föld

Zsila Sándor

Dicséretre méltó
Életerő

Suhayda László

2. Madarak és viselkedésük

Az Év Természetfotója Dicséretre méltó A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület különdíja
Lendület

Perlaky László Dr.

1. díj
Hóban

Vadász Sándor

2. díj A naturArt, Dr.Tildy Zoltán különdíja
Nagygodák

Baranyai Antal

2. díj Az AVES Alapítvány (Erdély) különdíja
Gyülekező

Vadász Sándor

Dicséretre méltó
Fészekrakó

Jakab Tibor

3. Emlősök és viselkedésük

1. díj
Kukucs

Vadász Sándor

2. díj
Nyári bikacsapat

Berta Béla

Dicséretre méltó A NIMRÓD fotóklub különdíja
Gemenci őzbak

Berta Béla

Dicséretre méltó A Magyar Fotóművészek Szövetsége (MFSZ) különdíja
Márciusi hóesésben

Berta Béla

Dicséretre méltó
Szimat

Varga György

Dicséretre méltó
Két bak

Pálfalvi Tamás

Dicséretre méltó
Aki a virágot szereti

Vizúr János dr.

4. Az állatok viselkedése:

Dicséretre méltó A Természet Világa tudományos ismeretterjesztő folyóirat különdíja
Hernyótalp

Daróczi Csaba

5. Állatok szemtől szemben

1. díj
Kőhal- portré

Dombóvári Tibor

1. díj
Nagyszemű sügér

Dombóvári Tibor

2. díj
Remekműben

Selley Miklós

Dicséretre méltó A Természet Világa tudományos ismeretterjesztő folyóirat különdíja Az MTV 1 Natura Szerkesztőség különdíja
Barrakuda raj

Dombóvári Tibor

6. Vadon élő növények és gombák

1. díj
Pipacsok

Vadász Sándor

2. díj
Sáshíd

Dékány Zsolt

2. díj
Sziámi mandikó

Vadász Sándor

Dicséretre méltó
Tükörben

Papp Zoltán

Dicséretre méltó
Kék Sárga Zöld

Szegedi Kálmán

Dicséretre méltó
Elkésett kikerics

Takács Gábor

7. Kompozíció és forma

1. díj
Violinkulcs

Molnár Gyula dr.

2. díj
Küllő

Vadász Sándor

Dicséretre méltó
Makró Föld

Réti Zoltán

Dicséretre méltó
Őszi erdő

Nagy Gy. György

Dicséretre méltó
Nyírfa részlet

Somodi Ferenc

Dicséretre méltó
Álom

Tarjányi Antal

8. Tájaink

1. díj
Nyárutó

Adorján Péter

1. díj
Hortobágyi napkelte

Berta Béla

1. díj
Káli-Gondaki völgy

Püspöki János

1. díj
Pipáló hegy

Püspöki János

Dicséretre méltó A Magyar Fotóművészek Szövetsége (MFSZ) különdíja
Nevado Sajama

Bibó István Dávid

Dicséretre méltó
Ködben

Kiss Imre

Dicséretre méltó
Eső előtt

Somorjai László

9. A víz az élet forrása

1. díj
Mint a kefekötő

Daróczi Csaba

2. díj
Vizibalett

Horváth Csaba

2. díj
Harmattündér

Vadász Sándor

3. díj
Libasorban

Berta Béla

3. díj
A zsákmány

Török József

Dicséretre méltó
Hullám II.

Papp Johann

10. Ifjúsági kategória

1. díj A Kodak Magyarország Kft. különdíja
Kócsagbalett

Nagy Gábor

1. díj A Kodak Magyarország Kft. különdíja
Ködlovas

Nagy Gábor

1. díj A Kodak Magyarország Kft. különdíja
Va(r)júdás E. végett

Nagy Gábor

2. díj A Kodak Magyarország Kft. különdíja
Éjjeli őrjárat

Kovács Gergely

3. díj A Kodak Magyarország Kft. különdíja
Égi vándor

Kovács Gergely

Dicséretre méltó
Vallomás

Kerekes M. István

Dicséretre méltó
Ködös reggel

Krizák István

2. Madarak és viselkedésük
Lendület

Perlaky László Dr.

1. Kezünkben a föld
Erózió

Simon György

2. Madarak és viselkedésük
Hóban

Vadász Sándor

3. Emlősök és viselkedésük
Kukucs

Vadász Sándor

5. Állatok szemtől szemben
Nagyszemű sügér

Dombóvári Tibor

5. Állatok szemtől szemben
Kőhal- portré

Dombóvári Tibor

6. Vadon élő növények és gombák
Pipacsok

Vadász Sándor

7. Kompozíció és forma
Violinkulcs

Molnár Gyula dr.

8. Tájaink
Nyárutó

Adorján Péter

8. Tájaink
Hortobágyi napkelte

Berta Béla

8. Tájaink
Káli-Gondaki völgy

Püspöki János

8. Tájaink
Pipáló hegy

Püspöki János

9. A víz az élet forrása
Mint a kefekötő

Daróczi Csaba

10. Ifjúsági kategória
Kócsagbalett

Nagy Gábor

10. Ifjúsági kategória
Ködlovas

Nagy Gábor

10. Ifjúsági kategória
Va(r)júdás E. végett

Nagy Gábor

1. Kezünkben a föld
Egy templom alkonya

Daróczi Csaba

2. Madarak és viselkedésük
Nagygodák

Baranyai Antal

2. Madarak és viselkedésük
Gyülekező

Vadász Sándor

3. Emlősök és viselkedésük
Nyári bikacsapat

Berta Béla

5. Állatok szemtől szemben
Remekműben

Selley Miklós

6. Vadon élő növények és gombák
Sáshíd

Dékány Zsolt

6. Vadon élő növények és gombák
Sziámi mandikó

Vadász Sándor

7. Kompozíció és forma
Küllő

Vadász Sándor

9. A víz az élet forrása
Vizibalett

Horváth Csaba

9. A víz az élet forrása
Harmattündér

Vadász Sándor

10. Ifjúsági kategória
Éjjeli őrjárat

Kovács Gergely

9. A víz az élet forrása
Libasorban

Berta Béla

9. A víz az élet forrása
A zsákmány

Török József

10. Ifjúsági kategória
Égi vándor

Kovács Gergely