Díjazott szerzők

Előd László
Az Év Természetfotósa
Előd László
Kovács Fox Péter
Az Év Ifjú Természetfotósa
Kovács Fox Péter

1. Kezünkben a Föld

1. díj
Területhatár

Vadász Sándor

2. díj
Konzerv rák

Előd László

Dicséretre méltó A FotoKlikk.hu különdíja
Gázolás

Somodi Ferenc

Dicséretre méltó
Reggel

Suhayda László

Dicséretre méltó
Bennszülött

Antli István

Dicséretre méltó
Kráter Előtt

Almási István Dr.

Dicséretre méltó
Leszámolva

Harkay Zsolt

Dicséretre méltó
Ablak

Takács Gábor

Dicséretre méltó
Lessátorban

Félegyházi Anita

Dicséretre méltó
Fényárban

Antli István

Dicséretre méltó
Az én báláim

Szabó Márta

Dicséretre méltó
Égő emlékfoszlányok

Molnár Péter

2. Madarak és viselkedésük

1. díj
Légitámadás

Máté Bence

1. díj A TermészetBÚVÁR magazin különdíja; Legjobb búvármerüléssel készült kép
Vita

Vadász Sándor

2. díj
Leheletnyi pára

Haarberg Orsolya

2. díj
Veszekedők

Almási István Dr.

2. díj Dicséretre méltó
Hajnal

Mészáros András

Dicséretre méltó
Téli vendégek

Perényi János Dr.

Dicséretre méltó
Szárcsa-vágta

Mészáros András

Dicséretre méltó
Enyhe balkanyar

Perényi János Dr.

Dicséretre méltó
Start

Perényi János Dr.

Dicséretre méltó
Reggeli gyülekező

Antli István

Dicséretre méltó
Beugrok fürdeni

Nehézy László

Dicséretre méltó
Ritmus

Perényi János Dr.

Dicséretre méltó
Gulipánok

Klemanovits Márk

Dicséretre méltó A naturArt, Dr.Tildy Zoltán különdíja
Küzdelem a halért 2.

Máté Bence

Dicséretre méltó
Küzdelem a halért 1.

Máté Bence

Dicséretre méltó
Lábon csípve

Máté Bence

Dicséretre méltó
Falat

Somodi Ferenc

Dicséretre méltó
Visszanéz

Barkóczi Csaba

Dicséretre méltó
Kisgoda- nász

Haarberg Orsolya

Dicséretre méltó
Rajt

Barkóczi Csaba

Dicséretre méltó A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület különdíja
Szúnyogvacsora

Vadász Sándor

Dicséretre méltó
Madárparadicsom

Berta Béla

3. Emlősök és viselkedésük

Az Év Természetfotója Dicséretre méltó
Hungaricum

Gyarmati Csaba

1. díj
Bújócska

Haarberg Orsolya

2. díj
Gímszarvas

Gyarmati Csaba

Dicséretre méltó A Vadon természetvédelmi magazin különdíja
Örömteli Reggeli

Haarberg Orsolya

Dicséretre méltó A Nimród Vadászújság különdíja
Határtalan szabadság

Perényi János Dr.

Dicséretre méltó A NIMRÓD fotóklub különdíja
Gímszarvasok

Krizák István

Dicséretre méltó
Jajj de viszket!

Nagy Anikó

Dicséretre méltó
Tisztálkodó róka

Máté Bence

Dicséretre méltó
Hajnal az erdőben

Krizák István

Dicséretre méltó
Konnektor

Fekete Orsolya

Dicséretre méltó
Hóesésben

Gyarmati Csaba

Dicséretre méltó
Csatakosan

Gyarmati Csaba

Dicséretre méltó
Egerésző

Vadász Sándor

Dicséretre méltó
Uzsgyi

Vadász Sándor

Dicséretre méltó
Díszlépésben

Mészáros András

Dicséretre méltó
Ínséges idők

Mészáros András

4. Az állatok viselkedése

1. díj
Csodaország

Somodi Ferenc

2. díj
Bio Transzformer

Ambruzs Péter

Dicséretre méltó A Tudományos Újságírók klubjának különdíja
Pókanya hajnala

Erdei Norbert

Dicséretre méltó
Költöztetés

Ambruzs Péter

Dicséretre méltó
Fújtató

Takács Gábor

Dicséretre méltó
Utódlás

Vizúr János dr.

Dicséretre méltó
Fogás

Somodi Ferenc

Dicséretre méltó
Késrészek

Vadász Sándor

Dicséretre méltó
Darazsak

Suhayda László

Dicséretre méltó
Ő lenne a málnatolvaj ?

Suhayda László

5. Állatok szemtől szemben

1. díj
Muréna

Előd László

2. díj
Szemtől szemben

Dombóvári Tibor

Dicséretre méltó A Természet Világa tudományos ismeretterjesztő folyóirat különdíja
Hát te ?

Ambruzs Péter

Dicséretre méltó A ZOOM magazin különdíja
Négy szem

Somodi Ferenc

Dicséretre méltó
Szőrig ázott "veréb"

Szabó Endre

Dicséretre méltó
Merengő

Gyarmati Csaba

Dicséretre méltó
Kis borzas

Máté Bence

Dicséretre méltó
Ki a magasabb?

Máté Bence

6. Vadon élő növények és gombák

Dicséretre méltó A FUJIFILM Magyarország Kft. különdíja
Hólyagos Habszegfű

Fodor Ferenc Dr.

Dicséretre méltó
Árvák közt árván

Bartos Sándor

Dicséretre méltó
Jóbarátok

Nagy Katalin

7. Kompozíció, forma és kísérletezés

1. díj
Hószobrok

Antli István

2. díj
Szem

Előd László

Dicséretre méltó
Városi madár

Berta László

Dicséretre méltó
Fekete kamilla

Lengyel Balázs

Dicséretre méltó
Fabula

Borbás Gyula

Dicséretre méltó
Spirál

Vizúr János dr.

Dicséretre méltó
Óriások tánca

Csapó József

Dicséretre méltó
Mártély

Püspöki János

Dicséretre méltó
Hal korallon

Előd László

Dicséretre méltó
Röntgenkép

Ambruzs Péter

Dicséretre méltó
Forgószél

Vadász Sándor

Dicséretre méltó
Október

Krizák István

8. Tematikus kategória: Story

1. díj
Küzdelem az életbenmaradásért

Máté Bence

Dicséretre méltó
Nyírfajddürgés Finnországban

Tímár József Dr.

9. Tájak

1. díj
Remény

Vizúr János dr.

Dicséretre méltó A StudioLine KFT, tájképek mestere különdíja
Flamingók

Hegedűs György

Dicséretre méltó
Fenyvesben

Gyarmati Csaba

Dicséretre méltó
Nyári zápor

Antli István

Dicséretre méltó
Erdély

Krizák István

10. A víz az élet forrása

Dicséretre méltó
Csepp

Géczy Dorottya

Dicséretre méltó
Halálos szorítás

Máté Bence

Dicséretre méltó
Tőkésnász

Vadász Sándor

11.

1. díj
Árral szemben

Előd László

2. díj Dicséretre méltó
Hajnal

Mészáros András

12. Napnyugtától napkeltéig

2. díj
Hajnali Gőzfürdő

Mészáros András

13. Ifjúsági kategória

1. díj
Pipacspompa

Kovács Fox Péter

2. díj
Átfázva

Erdész Ádám

3. díj
Buszra várva

Máté Bence

Dicséretre méltó
Makktulajdonos

Erdész Ádám

Dicséretre méltó
Sirálynász

Máté Bence

Dicséretre méltó
Mérleg

Máté Bence

Dicséretre méltó
Hóviharban

Máté Bence

3. Emlősök és viselkedésük
Hungaricum

Gyarmati Csaba

1. Kezünkben a Föld
Területhatár

Vadász Sándor

2. Madarak és viselkedésük
Vita

Vadász Sándor

2. Madarak és viselkedésük
Légitámadás

Máté Bence

3. Emlősök és viselkedésük
Bújócska

Haarberg Orsolya

4. Az állatok viselkedése
Csodaország

Somodi Ferenc

5. Állatok szemtől szemben
Muréna

Előd László

7. Kompozíció, forma és kísérletezés
Hószobrok

Antli István

8. Tematikus kategória: Story
Küzdelem az életbenmaradásért

Máté Bence

9. Tájak
Remény

Vizúr János dr.

11.
Árral szemben

Előd László

13. Ifjúsági kategória
Pipacspompa

Kovács Fox Péter

1. Kezünkben a Föld
Konzerv rák

Előd László

2. Madarak és viselkedésük
Leheletnyi pára

Haarberg Orsolya

2. Madarak és viselkedésük
Veszekedők

Almási István Dr.

3. Emlősök és viselkedésük
Gímszarvas

Gyarmati Csaba

4. Az állatok viselkedése
Bio Transzformer

Ambruzs Péter

5. Állatok szemtől szemben
Szemtől szemben

Dombóvári Tibor

7. Kompozíció, forma és kísérletezés
Szem

Előd László

11.
Hajnal

Mészáros András

12. Napnyugtától napkeltéig
Hajnali Gőzfürdő

Mészáros András

13. Ifjúsági kategória
Átfázva

Erdész Ádám

13. Ifjúsági kategória
Buszra várva

Máté Bence