ETF-1999

Díjazott szerzők

Daróczi Csaba

Az Év Természetfotósa

Horváth Márton

Az Év Ifjú Természetfotósa

Dombóvári Tibor

A Magyar Fotóművészek Szövetsége különdíja (szerzői díj)
Kiállított képek

Forgácsok 3.

Dicséretre méltó, A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület különdíja
Novák László

Forgácsok 5.

Dicséretre méltó, A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület különdíja
Novák László

Túl nagy falat

Az Év Természetfotója, Dicséretre méltó
Horváth Győző Dr.

Kiskócsagok

Dicséretre méltó, A TermészetBÚVÁR magazin különdíja; Legjobb búvármerüléssel készült kép
Antli István

Tökmező

Dicséretre méltó, A Természet Világa tudományos ismeretterjesztő folyóirat különdíja
Lendvai Gábor

Hajnali repülés

Dicséretre méltó, A naturArt, Dr.Tildy Zoltán különdíja
Gyarmati Csaba

Repülő hattyúpár

Dicséretre méltó, A Magyar Fotóművészek Szövetsége különdíja (szerzői díj)
Nagy Csaba

Ébredő tavasz

Dicséretre méltó, A Kodak Magyarország Kft. különdíja
Nagy Csaba

Ívelés

Dicséretre méltó, A Kodak Magyarország Kft. különdíja
Jakab Tibor

Két út van előttem

Dicséretre méltó, A Természet Világa tudományos ismeretterjesztő folyóirat különdíja
Daróczi Csaba

Szerelem 1.

Dicséretre méltó, Az MTV 1 Natura Szerkesztőség különdíja
Vizúr János dr.

Kiskunsági őzbak

Dicséretre méltó, A Magyar Turizmus Rt. különdíja
Berta Béla

Jó reggelt

Dicséretre méltó
Dékány Zsolt

Méhraj

Dicséretre méltó
Suhayda László

Tavaszi kompozíció

Dicséretre méltó
Kőszegi Gábor

Ősz

Dicséretre méltó
Kovács Attila

Templom a vízen

Dicséretre méltó
Csák Miklós

Rózsás flamingók

Dicséretre méltó
Szabó László

Aranyló cseppek

Dicséretre méltó
Filoás Zoltán

Indulás

Dicséretre méltó
Virágh László

Ars Poetica

Dicséretre méltó
Somodi Ferenc

Zöld tó

Dicséretre méltó
Bibó István Dávid

Hajnali fényben

Dicséretre méltó
Papp Zoltán

Mandulavirágzás

Dicséretre méltó
Lugosfalvi Ervin

Medúza

Dicséretre méltó
Püspöki János

Téli zuhatag

Dicséretre méltó
Tőke Béla

Holtág

Dicséretre méltó
Horváth Csaba

Unalom

Dicséretre méltó
Adorján Péter

Izlandi táj

Dicséretre méltó
Szendrő Szabolcs

Eclipse ll.

Dicséretre méltó
Zsila Sándor

Egyedül

Dicséretre méltó
Knipfer Éva

Ne állj az árnyékomra

Dicséretre méltó
Radisics Milán

Vizililiom

Dicséretre méltó
Fodor István

Papkert ll.

Dicséretre méltó
Halasi Zsolt

Égerláp

Dicséretre méltó
Nagy Gábor

Ürge

Dicséretre méltó
Novák László

Viharban

Dicséretre méltó
Szabó László

Elsüllyedt világ

Dicséretre méltó
Antli István

Virágok közt

Dicséretre méltó
Daróczi Csaba

A puszta télen

Dicséretre méltó
Daróczi Csaba

Harmazfüggő 1

Dicséretre méltó
Daróczi Csaba

Új bőrben

Dicséretre méltó
Daróczi Csaba

Zöld Fények

Dicséretre méltó
Vizúr János dr.

Égi malom

Dicséretre méltó
Novák László

Falu végén

Dicséretre méltó
Novák László

Motívum

Dicséretre méltó
Takács Gábor
1. Kezünkben a föld

Érintetlen természet

1. díj
Lendvai Gábor

Égi és földi fények

2. díj
Nagy Csaba
2. Madarak és viselkedésük

Ajándék

1. díj
Novák László

Cankók

2. díj
Berta Béla

Násztánc

2. díj
Daróczi Csaba
3. Emlősök és viselkedésük

Tükörbe nézve

2. díj, A Nimród Vadászújság különdíja
Novák László

Gemenci vadföldön

1. díj
Berta Béla
4. Emlősök és viselkedésük

Szivárvány

1. díj
Daróczi Csaba

Pókcsalád

2. díj
Daróczi Csaba
5. Állatok szemtől szemben

Csücsforgalom

1. díj
Daróczi Csaba

Nyílrák

2. díj
Dombóvári Tibor
6. Vadon élő növények és gombák

Kockásliliom

1. díj
Nagy Csaba

Ökörfarkkórók

2. díj
Berta Béla
7. Veszélyeztetett élővilág

Kormos szerkő

1. díj, Az AVES Alapítvány (Erdély) különdíja
Novák László

Teknős

2. díj
Dombóvári Tibor
8. Kompozíció és forma

Levélkompozíció

1. díj
Horváth Győző Dr.

Színek és vonalak

2. díj
Nagy Csaba
9. Tájaink

Pókhálófátyol

1. díj
Nagy Csaba

Nyári alkony

2. díj
Daróczi Csaba
10. A víz az élet forrása

Pihenő a rencén

1. díj
Daróczi Csaba

Szélcsend

2. díj
Daróczi Csaba

Kóstoló

2. díj
Novák László

Árvízkárosult

3. díj
Daróczi Csaba

Zuhany

3. díj
Novák László
11. Élet a vízfelszín alatt

Formáció 3.

1. díj
Dombóvári Tibor

Bohóchal

2. díj
Dombóvári Tibor
12. Ifjúsági kategória

Kanalasgémek

1. díj
Horváth Márton

Sjárá nyágrá

2. díj
Nagy Gábor

Pusztagiccs

3. díj
Horváth Márton