Díjazott szerzők

Máté Bence
Az Év Természetfotósa
Máté Bence
Zsíros István
Az Év Ifjú Természetfotósa
Zsíros István
Máté Bence
A naturArt, Dr.Tildy Zoltán különdíja (szerzői díj)
Máté Bence

1. Kezünkben a Föld

1. díj
Erőmű - Liget

Radisics Milán

2. díj
“Színes” világ

Radisics Milán

3. díj
Pápua víz alatti vadász

Dombóvári Tibor

Dicséretre méltó A FotoKlikk.hu különdíja
Madárinfluenza

Zsíros István

Dicséretre méltó
Ezeréves Lépcső

Takács Gábor

Dicséretre méltó
Életveszélyben az országúton

Fridrik Imre

Dicséretre méltó
Élet a roncson

Kiss Gábor

Dicséretre méltó
A vadászat vége

Dombóvári Tibor

2. A madarak viselkedése

1. díj
Pelikán

Perényi János Dr.

2. díj
Légi ütközet

Máté Bence

3. díj A Magyar Fotóművészek Szövetsége (MFSZ) különdíja
Tükröződés

Berta László

Dicséretre méltó A Nimród Vadászújság különdíja
Szétszedlek

Mészáros András

Dicséretre méltó
Trópusi madarak

Karai Csaba

Dicséretre méltó
Légitámadás 8

Máté Bence

Dicséretre méltó
Légitámadás 16

Máté Bence

Dicséretre méltó
Kakukkfi

Máté Bence

Dicséretre méltó
Bankaland

Máté Bence

Dicséretre méltó
Fröcskölődés

Antli István

Dicséretre méltó
Marakodás

Antli István

Dicséretre méltó
Fékszárnyak

Antli István

Dicséretre méltó
Hajnali legelő

Kronavetter Tamás

Dicséretre méltó
Trombitások

Kronavetter Tamás

Dicséretre méltó
Jégbe zárva

Hivekovics Ákos

Dicséretre méltó
Röpkép

Hivekovics Ákos

Dicséretre méltó
Jégtánc

Hivekovics Ákos

Dicséretre méltó
A nagy dobás

Hivekovics Ákos

Dicséretre méltó
Breki breakfast

Klemanovits Márk

Dicséretre méltó
Albatrosz a naplementében

Karai Csaba

3. Az emlősök viselkedése

1. díj
Áthidaló megoldás

Hivekovics Ákos

2. díj A ZOOM magazin különdíja
Szellembikák

Perényi János Dr.

3. díj A Vadon természetvédelmi magazin különdíja
Müszi

Máté Bence

Dicséretre méltó
Box

Géczy Dorottya

Dicséretre méltó
Nász vége

Erdei Norbert

Dicséretre méltó
Híd

Somogyi Márk

Dicséretre méltó
A hangya és a nagy kékség

Almási István Dr.

Dicséretre méltó
Tavaszi séta

Almási István Dr.

4. Az állatok viselkedése

1. díj
Az ezüst tó királya

Nagy Katalin

2. díj
Unka nász

Somodi Ferenc

3. díj
Terített asztal

Somodi Ferenc

Dicséretre méltó
Te ki vagy?

Somodi Ferenc

Dicséretre méltó
Homokban

Gulyás Zsolt

Dicséretre méltó
Homok-arc

Gulyás Zsolt

Dicséretre méltó
Fényháló

Ambruzs Péter

Dicséretre méltó
Tengerifüvet legelő teknős

Dombóvári Tibor

5. Az állatok szemtől szemben

Az Év Természetfotója Dicséretre méltó
Öreg barrakuda portréja

Dombóvári Tibor

1. díj
A madáritatók réme

Máté Bence

2. díj
Kócsagportré

Szőke Barna

3. díj
Fülöncsípve

Máté Bence

Dicséretre méltó
Madarak ködben

Máté Bence

Dicséretre méltó
Hóviharban

Máté Bence

Dicséretre méltó
A kis sárkány

Berta László

Dicséretre méltó
A hivalkodó

Csókás Csaba

Dicséretre méltó
Egyensúlyozva

Nehézy László

Dicséretre méltó
Pingvinszerelem

Hivekovics Ákos

Dicséretre méltó
Királylányra várva

Takács Gábor

Dicséretre méltó
Sivatagi gekko

Perényi János Dr.

Dicséretre méltó
Harag

Gulyás Zsolt

Dicséretre méltó
Narancsfej

Gulyás Zsolt

Dicséretre méltó
Seregélyek

Kiss Gábor

Dicséretre méltó
Kíváncsi

Ambruzs Péter

Dicséretre méltó
Sisakos

Ambruzs Péter

Dicséretre méltó
A vadász hosszú, méla lesben

Szabó Endre

6. Növények és gombák

1. díj
Párhuzamok

Erdei Norbert

2. díj
Ellenfényben

Nehézy László

3. díj
Esti fények

Almási István Dr.

Dicséretre méltó
Páfrány gyöngyökkel

Fodor Ferenc Dr.

Dicséretre méltó
Gólyahír

Somodi Ferenc

Dicséretre méltó
Varázsgomba

Parádi Gergely

Dicséretre méltó
Májvirág

Násfay Krisztina

Dicséretre méltó
Tükörvilág

Radisics Milán

Dicséretre méltó
Csendélet pisztránggal

Radisics Milán

7. Kompozíció, forma és kísérletezés

1. díj
Kéreglakók

Erdei Norbert

2. díj
Jégfa

Oroszi Zoltán

3. díj
Hierapolis forrása

Radisics Milán

Dicséretre méltó A Természet Világa tudományos ismeretterjesztő folyóirat különdíja
Kék-szem

Gulyás Zsolt

Dicséretre méltó
Tollruha

Máté Bence

Dicséretre méltó
Festékfoltok

Ligeti László

Dicséretre méltó
Célpont

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
Csodacsiga

Erdei Norbert

Dicséretre méltó
Tűzsárkány

Somogyi Márk

Dicséretre méltó
Ködfényszóró

Antli István

Dicséretre méltó
Az éjkirálynő csókjára várva

Borbás Gyula

Dicséretre méltó
Ősz

Holló Tamás

Dicséretre méltó
Szellemszárnyak

Holló Tamás

Dicséretre méltó
Szellemerdő

Radisics Milán

8. Tematikus kategória: story

1. díj
Utolsó pillantás 2

Máté Bence

1. díj
Utolsó pillantás 1

Máté Bence

1. díj
Utolsó pillantás 3

Máté Bence

1. díj
Utolsó pillantás 4

Máté Bence

2. díj
Meggyvágó kontra seregély

Máté Bence

9. Tájak

1. díj
Fagyos glória

Hivekovics Ákos

2. díj
Vöröslő hajnal

Szabolcs Gergely

3. díj
Homokvihar

Szabolcs Gergely

Dicséretre méltó
Auroa Borealis Minimalis

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
Emlék Pamukelának

Radisics Milán

Dicséretre méltó
Kockás

Gulyás Zsolt

Dicséretre méltó
Csikóhal

Gulyás Zsolt

Dicséretre méltó
Tűz és jég

Karai Csaba

Dicséretre méltó
A jéghegy

Karai Csaba

Dicséretre méltó
Tokaji szavanna

Varga István

Dicséretre méltó
Napfogyatkozás Apaj-pusztán

Radisics Milán

Dicséretre méltó
Gulyára várva

Radisics Milán

Dicséretre méltó
Schreck-tó

Kolluder Csaba

Dicséretre méltó
Kappadókia-Göreme-völgy

Radisics Milán

Dicséretre méltó
Szeles éjszaka

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
Ébredő természet

Szabolcs Gergely

Dicséretre méltó
Izzó vidék

Szabolcs Gergely

Dicséretre méltó
Lebegés

Szabolcs Gergely

Dicséretre méltó
Karácsony reggel

Somodi Ferenc

Dicséretre méltó
Lencsefelhő

Hivekovics Ákos

Dicséretre méltó
Egyedül az éjszakában

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
Tüskésmakrélák

Dombóvári Tibor

10. Élet a vízfelszín alatt

1. díj
Pipaszárhal a móló alatt

Dombóvári Tibor

2. díj
Levesteknős gályatartó halakkal

Dombóvári Tibor

3. díj
Rózsaszín bohóchalak 2.

Dombóvári Tibor

Dicséretre méltó
Rózsaszín bohóchalak

Dombóvári Tibor

11. Napnyugtától napkeltéig

1. díj
Reflektorfényben

Hivekovics Ákos

2. díj
Viharmadarak

Máté Bence

3. díj
Szellemkócsag

Berta László

Dicséretre méltó
Hazafelé

Perényi János Dr.

Dicséretre méltó
Gulipán-kompozíció

Radisics Milán

Dicséretre méltó
Batman

Radisics Milán

Dicséretre méltó
Horizonton

Réti Zoltán

Dicséretre méltó
Az utolsó sugarak

Karai Csaba

Dicséretre méltó
Nagy kócsag

Máté Bence

Dicséretre méltó
Északiak

Máté Bence

12. Ifjúsági kategória

1. díj
Szárnycsapás

Zsíros István

2. díj
Este a dolomitokban

Kurucz Ádám

3. díj
Érkezés

Máté Bence

Dicséretre méltó
Napfürdő

Máté Bence

Dicséretre méltó
Na, én megyek

Máté Bence

Dicséretre méltó
Vízparti ébredés

Máté Bence

Dicséretre méltó
Egy egér halála

Máté Bence

Dicséretre méltó
Vihar a pusztán

Sutyák János

Dicséretre méltó
Ásító mormota

Kurucz Ádám

5. Az állatok szemtől szemben
Öreg barrakuda portréja

Dombóvári Tibor

1. Kezünkben a Föld
Erőmű - Liget

Radisics Milán

2. A madarak viselkedése
Pelikán

Perényi János Dr.

3. Az emlősök viselkedése
Áthidaló megoldás

Hivekovics Ákos

4. Az állatok viselkedése
Az ezüst tó királya

Nagy Katalin

5. Az állatok szemtől szemben
A madáritatók réme

Máté Bence

6. Növények és gombák
Párhuzamok

Erdei Norbert

7. Kompozíció, forma és kísérletezés
Kéreglakók

Erdei Norbert

8. Tematikus kategória: story
Utolsó pillantás 1

Máté Bence

8. Tematikus kategória: story
Utolsó pillantás 2

Máté Bence

8. Tematikus kategória: story
Utolsó pillantás 3

Máté Bence

8. Tematikus kategória: story
Utolsó pillantás 4

Máté Bence

9. Tájak
Fagyos glória

Hivekovics Ákos

10. Élet a vízfelszín alatt
Pipaszárhal a móló alatt

Dombóvári Tibor

11. Napnyugtától napkeltéig
Reflektorfényben

Hivekovics Ákos

12. Ifjúsági kategória
Szárnycsapás

Zsíros István

1. Kezünkben a Föld
“Színes” világ

Radisics Milán

2. A madarak viselkedése
Légi ütközet

Máté Bence

3. Az emlősök viselkedése
Szellembikák

Perényi János Dr.

4. Az állatok viselkedése
Unka nász

Somodi Ferenc

5. Az állatok szemtől szemben
Kócsagportré

Szőke Barna

6. Növények és gombák
Ellenfényben

Nehézy László

7. Kompozíció, forma és kísérletezés
Jégfa

Oroszi Zoltán

8. Tematikus kategória: story
Meggyvágó kontra seregély

Máté Bence

9. Tájak
Vöröslő hajnal

Szabolcs Gergely

10. Élet a vízfelszín alatt
Levesteknős gályatartó halakkal

Dombóvári Tibor

11. Napnyugtától napkeltéig
Viharmadarak

Máté Bence

12. Ifjúsági kategória
Este a dolomitokban

Kurucz Ádám

1. Kezünkben a Föld
Pápua víz alatti vadász

Dombóvári Tibor

2. A madarak viselkedése
Tükröződés

Berta László

3. Az emlősök viselkedése
Müszi

Máté Bence

4. Az állatok viselkedése
Terített asztal

Somodi Ferenc

5. Az állatok szemtől szemben
Fülöncsípve

Máté Bence

6. Növények és gombák
Esti fények

Almási István Dr.

7. Kompozíció, forma és kísérletezés
Hierapolis forrása

Radisics Milán

9. Tájak
Homokvihar

Szabolcs Gergely

10. Élet a vízfelszín alatt
Rózsaszín bohóchalak 2.

Dombóvári Tibor

11. Napnyugtától napkeltéig
Szellemkócsag

Berta László

12. Ifjúsági kategória
Érkezés

Máté Bence