Díjazott szerzők

Máté Bence
Az Év Természetfotósa
Máté Bence
Turós Balázs
Az Év Ifjú Természetfotósa
Turós Balázs

1. Kezünkben a föld

1. díj
Mobil

Somodi Ferenc

2. díj
Elhagyatva

Daróczi Csaba

3. díj
Trollok ösvénye

Nagy Katalin

Dicséretre méltó A Természet Világa tudományos ismeretterjesztő folyóirat különdíja
Jó szélben

Vető István

Dicséretre méltó
Az utolsó hőerőmű

Zsíros István

Dicséretre méltó
Félben

Selmeczi Dániel

Dicséretre méltó
Védelem

Gelesz László

Dicséretre méltó
Teherautó a Thistlegormban

Előd László

Dicséretre méltó
Hidephotography

Máté Bence

Dicséretre méltó
Kalimera

Radisics Milán

2. A madarak viselkedése

1. díj A naturArt, Dr.Tildy Zoltán különdíja
Nyírfajd

Máté Bence

2. díj
Vita

Kudich Zsolt

3. díj
Szürke gulya seregélyekkel

Radisics Milán

Dicséretre méltó
Hollók

Antli István

Dicséretre méltó
Egy mezei muzsikus végzete…

Mészáros András

Dicséretre méltó
Légibalett

Kudich Zsolt

Dicséretre méltó
Légiparádé

Paksz Ágoston

Dicséretre méltó
Rágógumi

Nagy Csaba

Dicséretre méltó
Kicsik és nagyok

Mészáros András

Dicséretre méltó
Kórus

Nehézy László

Dicséretre méltó
Aranyeső

Polgár Tibor

Dicséretre méltó
Elkaptalak

Gyarmati Csaba

Dicséretre méltó
Sivatagi flamingók

Somodi Ferenc

Dicséretre méltó
Repülő tojás

Máté Bence

Dicséretre méltó
Éles harc

Kiss Ágnes

Dicséretre méltó
Tépéscsinálók

Kiss Ágnes

Dicséretre méltó
Vércsenász

Perényi János Dr.

3. Az emlősök viselkedése

1. díj
Nyiladék

Perényi János Dr.

2. díj
Hóálca

Kazsu Attila

3. díj
Magányos dal

Gyarmati Csaba

Dicséretre méltó Nagygyörgy Sándor díj
Óvatos léptek

Krizák István

Dicséretre méltó A Nimród Vadászújság különdíja
Figyelő szarvas

Nagy Csaba

Dicséretre méltó
Hópehely a nyelvemen

Szerencsi Gábor

Dicséretre méltó
Szerelem a Kalaháriban

Fodor Péter

Dicséretre méltó
Duhajkodók

Borbás Gyula

Dicséretre méltó
Páros

Kálmán Csaba

Dicséretre méltó
Gemenci

Kálmán Csaba

4. Az állatok viselkedése

1. díj
Vargabetű

Daróczi Csaba

2. díj
Négy kalmár 2

Előd László

3. díj
Elíziumi mezők

Borbás Gyula

Dicséretre méltó
Uzsonnaidő

Mészáros András

Dicséretre méltó
„Fejőstehenek”

Mészáros András

Dicséretre méltó
Narancs és fekete

Ambruzs Péter

Dicséretre méltó
Bozótharcos

Ambruzs Péter

Dicséretre méltó
Futó kapcsolat

Kudich Zsolt

Dicséretre méltó
Sárkány

Nagy Csaba

Dicséretre méltó
Szomjoltás

Fodor Péter

Dicséretre méltó
Kakukktojás

Somodi Ferenc

Dicséretre méltó
Kalmár

Előd László

Dicséretre méltó
Az utolsó kérész

Radisics Milán

5. Az állatok szemtől szemben

1. díj
Békakirály

Kudich Zsolt

2. díj A TermészetBÚVÁR magazin különdíja; Legjobb búvármerüléssel készült kép
A legnagyobb csőr

Máté Bence

3. díj
Mellesleg

Barkóczi Csaba

Dicséretre méltó A Vadon természetvédelmi magazin különdíja
A potyautas

Mészáros András

Dicséretre méltó
Önmegtartóztatás

Mizsei Edvard

Dicséretre méltó
Rikoltás

Varga István

Dicséretre méltó
Portya

Zsirmon Réka

Dicséretre méltó
Rózsalakó rák

Előd László

Dicséretre méltó
Hárman párban

Máté Bence

Dicséretre méltó
Bújj ide!

Máté Bence

Dicséretre méltó
Buboréklakó

Násfayné Kőházi Mária

6. Növények és gombák

1. díj
Kockás

Győri István

2. díj
Életfázisok

Kudich Zsolt

3. díj
Hungaricum kikerics

Nagy Gergely

Dicséretre méltó
Naplementében

Mészáros András

Dicséretre méltó
Aranyló kalászok

Fodor Ferenc Dr.

Dicséretre méltó
„Kovácsoltvas”

Győri István

Dicséretre méltó
Nyílásban

Ruzsnavszky Ferenc

Dicséretre méltó
Semmiben

Tóth Zsuzsanna

Dicséretre méltó
Ékszerekkel díszítve

Paksz Ágoston

Dicséretre méltó
Kőbe zárt szépség

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
Pollenszórás

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
Magyaros motívum

Somodi Ferenc

7. Kompozíció, forma és kísérletezés

1. díj A Magyar Fotóművészek Szövetsége (MFSZ) különdíja
Mozdulatlan vízfolyás

Somogyi Márk

2. díj
Fényháló

Czintos Ödön

3. díj
Vonalak

Fodor Ferenc Dr.

Dicséretre méltó
“Harmadik típusú” találkozás

Násfay Béla

Dicséretre méltó
Csillagzat

Fodor Ferenc Dr.

Dicséretre méltó
Színuszony

Selmeczi Dániel

Dicséretre méltó
Óriáskagyló redői

Tökölyi Csaba

Dicséretre méltó
Kisodródva

Schaffer András

Dicséretre méltó
Fokföldi szulák

Fodor Péter

Dicséretre méltó
Zúgó

Püspöki János

Dicséretre méltó
Jég

Nagy Katalin

8. Csepp a természetben, természet egy cseppben

1. díj
Díszkivilágitás

Ambruzs Péter

2. díj
Eső után

Nagy Bertold

3. díj
Az élet vize

Fodor Ferenc Dr.

Dicséretre méltó
Mohák könnye

Mészáros András

Dicséretre méltó
Egy csepp

Győri István

Dicséretre méltó
Rekeszhatás

Singler Krisztián

Dicséretre méltó
Világcsiga

Ambruzs Péter

Dicséretre méltó
Nyolc csepp Tavasz

Tóth Zsuzsanna

Dicséretre méltó
Egy csepp világ – A kék bolygó

Tóth Zsuzsanna

Dicséretre méltó
Fejbe cseppve

Csókás Csaba

9. Tájak

1. díj
Paradicsom

Somodi Ferenc

2. díj
Balatoni vihar

Jekkel Csaba

3. díj
Fényjáték

Nagy Katalin

Dicséretre méltó
Vihar után

Palcsek István

Dicséretre méltó
Isten szeme

Schaffer András

Dicséretre méltó
Toscanai tájakon

Varga István

Dicséretre méltó
Alföldi tanya

Barkóczi Csaba

Dicséretre méltó
Gyalui havasok

Somodi Ferenc

Dicséretre méltó
Érintetlen szépség

Kolluder Csaba

Dicséretre méltó
Fényfürdő

Nagy Katalin

10. Élet a vízfelszín alatt

Az Év Természetfotója Dicséretre méltó
Úszva

Selmeczi Dániel

1. díj
Császári pár

Násfay Béla

2. díj
Négy kalmár

Előd László

3. díj
Reggel

Dombóvári Tibor

Dicséretre méltó
Zöld és piros

Előd László

Dicséretre méltó
Napsütötte csikóhal

Előd László

11. Napnyugtától napkeltéig

1. díj
Szúnyog az éjszakában

Daróczi Csaba

2. díj
Gödény Csaba

Máté Bence

3. díj
Sasok

Máté Bence

Dicséretre méltó
Esti darvak

Gergely József

Dicséretre méltó
Árny-játék

Benkó Béla

12. Ifjúsági kategória

1. díj
Felületi feszültség

Turós Balázs

2. díj
Sorakozó

Vadász Anna

3. díj
Párbaj

Turós Balázs

Dicséretre méltó
Fogolypár

Kurucz Ádám

Dicséretre méltó
Rács mögött

Vígh Ákos

Dicséretre méltó
Ébredés

Turós Balázs

Dicséretre méltó
Elegáns menekülés

Fáth Ádám

10. Élet a vízfelszín alatt
Úszva

Selmeczi Dániel

1. Kezünkben a föld
Mobil

Somodi Ferenc

2. A madarak viselkedése
Nyírfajd

Máté Bence

3. Az emlősök viselkedése
Nyiladék

Perényi János Dr.

4. Az állatok viselkedése
Vargabetű

Daróczi Csaba

5. Az állatok szemtől szemben
Békakirály

Kudich Zsolt

6. Növények és gombák
Kockás

Győri István

7. Kompozíció, forma és kísérletezés
Mozdulatlan vízfolyás

Somogyi Márk

8. Csepp a természetben, természet egy cseppben
Díszkivilágitás

Ambruzs Péter

9. Tájak
Paradicsom

Somodi Ferenc

10. Élet a vízfelszín alatt
Császári pár

Násfay Béla

11. Napnyugtától napkeltéig
Szúnyog az éjszakában

Daróczi Csaba

12. Ifjúsági kategória
Felületi feszültség

Turós Balázs

1. Kezünkben a föld
Elhagyatva

Daróczi Csaba

2. A madarak viselkedése
Vita

Kudich Zsolt

3. Az emlősök viselkedése
Hóálca

Kazsu Attila

4. Az állatok viselkedése
Négy kalmár 2

Előd László

5. Az állatok szemtől szemben
A legnagyobb csőr

Máté Bence

6. Növények és gombák
Életfázisok

Kudich Zsolt

7. Kompozíció, forma és kísérletezés
Fényháló

Czintos Ödön

8. Csepp a természetben, természet egy cseppben
Eső után

Nagy Bertold

9. Tájak
Balatoni vihar

Jekkel Csaba

10. Élet a vízfelszín alatt
Négy kalmár

Előd László

11. Napnyugtától napkeltéig
Gödény Csaba

Máté Bence

12. Ifjúsági kategória
Sorakozó

Vadász Anna

1. Kezünkben a föld
Trollok ösvénye

Nagy Katalin

2. A madarak viselkedése
Szürke gulya seregélyekkel

Radisics Milán

3. Az emlősök viselkedése
Magányos dal

Gyarmati Csaba

4. Az állatok viselkedése
Elíziumi mezők

Borbás Gyula

5. Az állatok szemtől szemben
Mellesleg

Barkóczi Csaba

6. Növények és gombák
Hungaricum kikerics

Nagy Gergely

7. Kompozíció, forma és kísérletezés
Vonalak

Fodor Ferenc Dr.

8. Csepp a természetben, természet egy cseppben
Az élet vize

Fodor Ferenc Dr.

9. Tájak
Fényjáték

Nagy Katalin

10. Élet a vízfelszín alatt
Reggel

Dombóvári Tibor

11. Napnyugtától napkeltéig
Sasok

Máté Bence

12. Ifjúsági kategória
Párbaj

Turós Balázs