ETF-2009

Díjazott szerzők

Haarberg Orsolya

Az Év Természetfotósa

Rakó Alex

Az Év Ifjú Természetfotósa
1. Kezünkben a föld

Parkoló

1. díj
Daróczi Csaba

Az út

Dicséretre méltó
Daróczi Csaba

Nyomok

Dicséretre méltó
Daróczi Csaba

Zamárdi

Dicséretre méltó
Kömöz Gergely

Átvilágítva

3. díj
Bábonyi Miklós

Levél(i) béka

Dicséretre méltó
Somogyi Márk

Spartacus

Dicséretre méltó
Szabó Tamás

A csúcson

Dicséretre méltó
Perényi János Dr.

Víz

2. díj
Tökölyi Csaba
2. A madarak viselkedése

Etetés

Az Év Természetfotója, Dicséretre méltó
Haarberg Orsolya

Orrvérzésig

Dicséretre méltó, A naturArt, Dr.Tildy Zoltán különdíja
Karsai Márton

Start

3. díj
Kiss Gábor

Boing

Dicséretre méltó
Dékány Zsolt

Dürgő túzokkakas a Páhi-réten

Dicséretre méltó
Turóczi Tiborc

Vallomás

Dicséretre méltó
Polgár Tibor

Sas harc

Dicséretre méltó
Lóki Csaba

fregattmadár

Dicséretre méltó
Karai Csaba

Fegyverek

2. díj
Győri Zoltán

Vágta

Dicséretre méltó
Laki Zoltán

Glória

1. díj
Haarberg Orsolya

kócsag

3. díj
Karai Csaba

Harc

Dicséretre méltó
Bosnyák János

Fogság

Dicséretre méltó
Ritzel Zoltán
3. Az emlősök viselkedése

Álomvilág

Dicséretre méltó, Hazai tájkép különdíj
Kazsu Attila

Melegedés

Dicséretre méltó, A Vadon természetvédelmi magazin különdíja
Zsolnai Péter

Ugató sarki róka

Dicséretre méltó
Haarberg Orsolya

Feszített tempó

Dicséretre méltó
Antli István

A lopakodó

Dicséretre méltó
Szerencsi Gábor

Gnúvágta

Dicséretre méltó
Perényi János Dr.

Ébredés

1. díj
Haarberg Orsolya

A végzetes bukás

2. díj
Laki Zoltán

Jóból is megárt a sok

Dicséretre méltó
Laki Zoltán

Ködben

3. díj
Krizák István

Tavi-róka

Dicséretre méltó
Németh Tamás

Kettesben ...

Dicséretre méltó
Kerekes M. István

Gemenci átkelés

Dicséretre méltó
Olma Frigyes

antilopcsapat

3. díj
Karai Csaba
4. Az állatok viselkedése

a vacsora csata

1. díj, A TermészetBÚVÁR magazin különdíja; Legjobb búvármerüléssel készült kép
Szabó Endre

Méreg

3. díj
Kiss Ágnes

Az utolsó tánc

Dicséretre méltó
Parádi Gergely

Modell

Dicséretre méltó
Darázs Zsolt

a nyájam ... (erdei vöröshangya levéltetvekkel)

Dicséretre méltó
Mészáros András

szomjoltó (erdei vöröshangya)

Dicséretre méltó
Mészáros András

Terített asztal

2. díj
Somodi Ferenc
5. Az állatok szemtől szemben

Hollópár.

Dicséretre méltó, A Sakertours Team különdíja
Gelesz László

Agalychnis Calcarifer

Dicséretre méltó
Kiss Ágnes

a mutatványos

Dicséretre méltó
Szabó Endre

Tapsi hapsi

Dicséretre méltó
Fáth Péter

trópusi madár

Dicséretre méltó
Karai Csaba

Éhség

3. díj
Polgár Tibor

Négyszemközt

1. díj
Haarberg Orsolya

Gém és szúnyog

2. díj
Lóki Csaba

Ájtatos

Dicséretre méltó
Németh Tamás

Mászóka

Dicséretre méltó
Bosnyák János

hahó

Dicséretre méltó
Lipcsei Lajos
6. Növények és gombák

Dávid és Góliát

2. díj
Krizák István

barnamoszat

3. díj
Simán László Dr.

a szöszfürdő

3. díj
Szabó Endre

Lampion

Dicséretre méltó
Daróczi Csaba

A kóró (k)ékessége

Dicséretre méltó
Kaszás Norbert

Varázsgomba 1

Dicséretre méltó
Parádi Gergely

Egyesülve

Dicséretre méltó
Olma Frigyes

Ketten

1. díj
Tóth Zsuzsanna

Sárga a kéken

Dicséretre méltó
Somodi Ferenc

Tükröződés

Dicséretre méltó
Kerekes M. István
7. Kompozíció, forma és kísérletezés

Jégszem

Dicséretre méltó, A Magyar Fotóművészek Szövetsége (MFSZ) különdíja
Bábonyi Miklós

Partra vetett jégcsodák

3. díj
Haarberg Orsolya

Gyöngy a sárban

Dicséretre méltó
Somogyi Márk

Levél a víz alatt

Dicséretre méltó
Daróczi Csaba

Fák a homokban

Dicséretre méltó
Tarlacz Zoltán

Kozmikus becsapódás

Dicséretre méltó
Nehézy László

Gémpresszió

Dicséretre méltó
Palcsek István

Horgász az aranyló folyó partján

1. díj
Kaszás Norbert

Zsákállattelep

Dicséretre méltó
Násfayné Kőházi Mária

Rajzolat

Dicséretre méltó
Násfayné Kőházi Mária

Cseppnyi falevél

Dicséretre méltó
Bábonyi Miklós

Táncoló erdő

2. díj
Géczy Dorottya
8. Tájak

Álom és valóság

3. díj
Fáth Péter

Karácsony

Dicséretre méltó
Somodi Ferenc

Tükröm, tükröm ...

3. díj
Násfay Krisztina

sivatag

Dicséretre méltó
Karai Csaba

Felhőfolyam

Dicséretre méltó
Somodi Ferenc

Égi fények

Dicséretre méltó
Somodi Ferenc

Északi fény a nyírerdő felett

Dicséretre méltó
Haarberg Orsolya

Lovund

Dicséretre méltó
Haarberg Orsolya

Február

Dicséretre méltó
Bosnyák János
9. Élet a vízfelszín alatt

Békamama

1. díj
Somodi Ferenc

Gyöngyház

Dicséretre méltó
Násfayné Kőházi Mária

Süllővel farkasszemet nézni?...

2. díj
Szabó Tamás

Zátony

3. díj
Tökölyi Csaba

Muréna

Dicséretre méltó
Tökölyi Csaba
10. Napnyugtától napkeltéig

Dámbikák

2. díj, A Nimród Vadászújság különdíja
Kiss Gábor

Dupla begy

Dicséretre méltó
Szerencsi Gábor

Együttállás I.

Dicséretre méltó
Barkóczi Csaba

Égiháború

Dicséretre méltó
Daróczi Csaba

Gém az éjszakában

Dicséretre méltó
Bari Gábor

éjszakai tükörkép (közönséges denevér)

3. díj
Estók Péter

Egy különös éjszaka volt....

1. díj
Tajti Róbert

Darvak a lila ködben

Dicséretre méltó
Kőműves Kata
11. FotoZoo-kézhez szokott vadállatok

Csirik és a gombák

1. díj
Kiss Ágnes

Szigorú tekintet

3. díj
Szabó Endre János

Családi idill

Dicséretre méltó
Dékány Zsolt

Érintés

Dicséretre méltó
Palánkai Zsolt

Nézőpont

Dicséretre méltó
Sebestyén Péter

Kukucs

2. díj
Laki Zoltán
12. Ifjúsági kategória

Baktériumdínó

2. díj, A Természet Világa tudományos ismeretterjesztő folyóirat különdíja
Vadász Anna

Tömegverebedés

1. díj
Rakó Alex

Gyurgyalagpár

Dicséretre méltó
Kurucz Ádám

Napkócsag

Dicséretre méltó
Rakó Alex

Verekedő mormoták

Dicséretre méltó
Kurucz Ádám

karvaly zsákmánya pehelytollaival

Dicséretre méltó
Gönye Csaba Ádám

Jégmátrix

Dicséretre méltó
Rakó Alex

Sejtelem

Dicséretre méltó
Fejes Gergő

Küzdelmes élet

Dicséretre méltó
Kurucz Ádám

Sikeres halász

3. díj
Vadász Anna