Díjazott szerzők

Daróczi Csaba
Az Év Természetfotósa
Daróczi Csaba
Balla Tihamér
Az Év Ifjú Természetfotósa
Balla Tihamér
Balla Tihamér
A Hide Photography különdíja (szerzői díj)
Balla Tihamér
Selmeczi Dániel
Az Év Búvárfotósa
Selmeczi Dániel

1. Kezünkben a Föld

1. díj
Budapest új lakója

Horváth Ádám

2. díj
Hal az hal

Selmeczi Dániel

3. díj
Porszívó

Potyó Imre

Dicséretre méltó
Utolsó mozdulat

Tóth László

Dicséretre méltó
Horgos

Selmeczi Dániel

Dicséretre méltó
konkurencia

Szmolka István

2. A madarak viselkedése

1. díj
Titkos szerelem...

Gódor Miklós

2. díj
Egyenlőtlen küzdelem

Daróczi Csaba

3. díj
Hajnali pillanatok

Hargitai László

Dicséretre méltó Piros-Fehér-Zöld különdíj A Sakertours Team különdíja
gólyatöcs nász

Mészáros András

2. díj Dicséretre méltó Humoros felvétel különdíja A Vadon természetvédelmi magazin különdíja
0

Barkóczi Csaba

Dicséretre méltó A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület különdíja
Emeletes szerelem

Szuromi Tibor

Dicséretre méltó
Őrjáraton

Vizler Csaba

Dicséretre méltó
Ellenfény

Zsila Sándor

3. Az emlősök viselkedése

1. díj
Ámbrások

Selmeczi Dániel

2. díj
Éhesek

Almási István Dr.

3. díj
Gyertyák

Csótai László

Dicséretre méltó
Vacokhoz kell

Sándorfalvi László

Dicséretre méltó
TERÜLETI VISZÁLY

Laki Zoltán

Dicséretre méltó
Bakugrás

Szerencsi Gábor

4. Az állatok viselkedése

1. díj
Ősöreg

Selmeczi Dániel

2. díj
Pánik

Násfayné Kőházi Mária

3. díj
Ne közelíts!

Kaszás Norbert

Dicséretre méltó
Cipzár

Vogt Gergely

Dicséretre méltó
Lepkés nyalóka

Biró Lajos

5. Az állatok és környezetük

1. díj
A csavargó

Daróczi Csaba

2. díj Dicséretre méltó Humoros felvétel különdíja A Vadon természetvédelmi magazin különdíja
0

Barkóczi Csaba

3. díj A Photoworkshop.hu különdíja
Az öreg tölgynél

Krizák István

Dicséretre méltó
Hajnali vágta

Diós Kristóf

Dicséretre méltó
Hová mered szép szemed?

Kovács Tamás Ifj.

Dicséretre méltó
Szélcsend...

Gódor Miklós

6. Az állatok szemtől szemben

1. díj A Nimród Vadászújság különdíja
Arany bika

Daróczi Csaba

2. díj
Róka futta

Kocsis Richárd

3. díj
Ünnepi fehérben

Szőke Attila Dr.

Dicséretre méltó
Hajnal

Apfel Ágnes

Dicséretre méltó
Üdvözlő érintés

Nagy Zoltán Gergely

7. Növények és gombák

1. díj
Az erdő virága

Ritzel Zoltán

2. díj
Lámpás

Darázs Zsolt

3. díj
Erdő mélyén

Sándor-Tóth Zsuzsanna

Dicséretre méltó
A fa csillagképe

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
A szellőrózsa szelleme

Kerekes M. István

Dicséretre méltó
Serapias Istriaca

Lang Nándor

8. Kompozíció, forma és kísérletezés

Az Év Természetfotója Dicséretre méltó
Körben

Selmeczi Dániel

1. díj
Fényes vonzalmak

Jakab Tibor

2. díj
Lepkerajz

Kaszás Norbert

3. díj
VERT SEREG

Laki Zoltán

Dicséretre méltó A TermészetBÚVÁR magazin különdíja; Legjobb búvármerüléssel készült kép
ikarusz

Szmolka István

Dicséretre méltó A Természet Világa tudományos ismeretterjesztő folyóirat különdíja
Antares vidék

Fényes Lóránd

Dicséretre méltó A Magyar Fotóművészek Szövetsége (MFSZ) különdíja
Monokróm impresszió

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
CSIGAHÁZ

Laki Zoltán

Dicséretre méltó
A természet szeme

Jakab Tibor

Dicséretre méltó
Csirkeláb

Vannai Judit

Dicséretre méltó
A véletlen

Szabó Irma

Dicséretre méltó
Eres

Selmeczi Dániel

Dicséretre méltó
Három nyírfa

Palcsek István

Dicséretre méltó
Bakszakáll

Garami Ágnes

9. Tájak

1. díj Hazai tájkép különdíj
Egyszerű táj

Lang Nándor

2. díj
Csillagporos éjszaka

Daróczi Csaba

3. díj
Tovatűnő örökség

Zsila Sándor

1. díj Dicséretre méltó
Ölelés

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
Ha felszáll a köd

Jantyik Tibor Dr.

Dicséretre méltó
Emberek a csúcson

Szupkay Ildikó

Dicséretre méltó
Toszkán kontúrok

Szenthe Zoltán

Dicséretre méltó
Fényjáték

Géczy Dorottya

Dicséretre méltó
Hajnali fények

Márki Levente

Dicséretre méltó
Áprilisi zivatar

Palcsek István

Dicséretre méltó

Ladányi Tamás

Dicséretre méltó
Szuperhold-kelte

Ladányi Tamás

10. Élet a vízfelszín alatt

1. díj
Párban

Selmeczi Dániel

2. díj
Fibonacci

Selmeczi Dániel

3. díj
Selyem

Selmeczi Dániel

Dicséretre méltó
Örvény a móló alatt

Pohl András

Dicséretre méltó
Keringő

Násfayné Kőházi Mária

Dicséretre méltó
Varangynász

Násfay Béla

11. Napnyugtától napkeltéig

1. díj
Nagy Göncöl

Máté Bence

2. díj
Szellemjárás

Daróczi Csaba

3. díj
Dunavirágok útján

Dulai Dávid

12. Fekete-fehér természetfotók

1. díj Dicséretre méltó
Ölelés

Daróczi Csaba

2. díj
Az Univerzum anyja

Nagy Edit Dr.

3. díj
Az első fények

Barbalics Nándor

Dicséretre méltó
Együtt

Selmeczi Dániel

Dicséretre méltó
Tánc

Selmeczi Dániel

Dicséretre méltó
Felhők meséje

Barbalics Nándor

Dicséretre méltó
Szelek szárnyán

Barbalics Nándor

13. A természet féktelen energiái, zabolátlan erők

1. díj
És Mégis Forog a Föld...

Forster Ádám

2. díj
Tánc a villámokkal

Palcsek István

3. díj
Tomboló elemek

Jantyik Tibor Dr.

Dicséretre méltó
Skogafoss

Tökölyi Csaba

14. Ifjúsági kategória

1. díj
Három meg három

Balla Tihamér

2. díj
Halászat

Berecz Roland Balázs

3. díj
Bundás

Szekeres Levente

Dicséretre méltó A Uniqball Kft. „Világjáró” különdíja
Csörgő

Szekeres Levente

Dicséretre méltó
Csiga

Berecz Roland Balázs

Dicséretre méltó
Szemezés

Szekeres Levente

Dicséretre méltó
Indulatok

Balla Tihamér

Dicséretre méltó
Széki gólya

Balla Tihamér

8. Kompozíció, forma és kísérletezés
Körben

Selmeczi Dániel

1. Kezünkben a Föld
Budapest új lakója

Horváth Ádám

2. A madarak viselkedése
Titkos szerelem...

Gódor Miklós

3. Az emlősök viselkedése
Ámbrások

Selmeczi Dániel

4. Az állatok viselkedése
Ősöreg

Selmeczi Dániel

5. Az állatok és környezetük
A csavargó

Daróczi Csaba

6. Az állatok szemtől szemben
Arany bika

Daróczi Csaba

7. Növények és gombák
Az erdő virága

Ritzel Zoltán

8. Kompozíció, forma és kísérletezés
Fényes vonzalmak

Jakab Tibor

9. Tájak
Egyszerű táj

Lang Nándor

10. Élet a vízfelszín alatt
Párban

Selmeczi Dániel

11. Napnyugtától napkeltéig
Nagy Göncöl

Máté Bence

12. Fekete-fehér természetfotók
Ölelés

Daróczi Csaba

13. A természet féktelen energiái, zabolátlan erők
És Mégis Forog a Föld...

Forster Ádám

14. Ifjúsági kategória
Három meg három

Balla Tihamér

1. Kezünkben a Föld
Hal az hal

Selmeczi Dániel

2. A madarak viselkedése
Egyenlőtlen küzdelem

Daróczi Csaba

3. Az emlősök viselkedése
Éhesek

Almási István Dr.

4. Az állatok viselkedése
Pánik

Násfayné Kőházi Mária

5. Az állatok és környezetük
0

Barkóczi Csaba

6. Az állatok szemtől szemben
Róka futta

Kocsis Richárd

7. Növények és gombák
Lámpás

Darázs Zsolt

8. Kompozíció, forma és kísérletezés
Lepkerajz

Kaszás Norbert

9. Tájak
Csillagporos éjszaka

Daróczi Csaba

10. Élet a vízfelszín alatt
Fibonacci

Selmeczi Dániel

11. Napnyugtától napkeltéig
Szellemjárás

Daróczi Csaba

12. Fekete-fehér természetfotók
Az Univerzum anyja

Nagy Edit Dr.

13. A természet féktelen energiái, zabolátlan erők
Tánc a villámokkal

Palcsek István

14. Ifjúsági kategória
Halászat

Berecz Roland Balázs

1. Kezünkben a Föld
Porszívó

Potyó Imre

2. A madarak viselkedése
Hajnali pillanatok

Hargitai László

3. Az emlősök viselkedése
Gyertyák

Csótai László

4. Az állatok viselkedése
Ne közelíts!

Kaszás Norbert

5. Az állatok és környezetük
Az öreg tölgynél

Krizák István

6. Az állatok szemtől szemben
Ünnepi fehérben

Szőke Attila Dr.

7. Növények és gombák
Erdő mélyén

Sándor-Tóth Zsuzsanna

8. Kompozíció, forma és kísérletezés
VERT SEREG

Laki Zoltán

9. Tájak
Tovatűnő örökség

Zsila Sándor

10. Élet a vízfelszín alatt
Selyem

Selmeczi Dániel

11. Napnyugtától napkeltéig
Dunavirágok útján

Dulai Dávid

12. Fekete-fehér természetfotók
Az első fények

Barbalics Nándor

13. A természet féktelen energiái, zabolátlan erők
Tomboló elemek

Jantyik Tibor Dr.

14. Ifjúsági kategória
Bundás

Szekeres Levente