ETF-2014

Díjazott szerzők

Daróczi Csaba

Az Év Természetfotósa

Balla Tihamér

Az Év Ifjú Természetfotósa

Balla Tihamér

A Hide Photography különdíja (szerzői díj)

Selmeczi Dániel

Az Év Búvárfotósa
1. Kezünkben a Föld

Utolsó mozdulat

Dicséretre méltó
Tóth László

Horgos

Dicséretre méltó
Selmeczi Dániel

konkurencia

Dicséretre méltó
Szmolka István

Budapest új lakója

1. díj
Horváth Ádám

Hal az hal

2. díj
Selmeczi Dániel

Porszívó

3. díj
Potyó Imre
2. A madarak viselkedése

gólyatöcs nász

Dicséretre méltó, Piros-Fehér-Zöld különdíj, A Sakertours Team különdíja
Mészáros András

0

2. díj, Dicséretre méltó, Humoros felvétel különdíja, A Vadon természetvédelmi magazin különdíja
Barkóczi Csaba

Emeletes szerelem

Dicséretre méltó, A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület különdíja
Szuromi Tibor

Őrjáraton

Dicséretre méltó
Vizler Csaba

Ellenfény

Dicséretre méltó
Zsila Sándor

Titkos szerelem...

1. díj
Gódor Miklós

Egyenlőtlen küzdelem

2. díj
Daróczi Csaba

Hajnali pillanatok

3. díj
Hargitai László
3. Az emlősök viselkedése

Vacokhoz kell

Dicséretre méltó
Sándorfalvi László

TERÜLETI VISZÁLY

Dicséretre méltó
Laki Zoltán

Bakugrás

Dicséretre méltó
Szerencsi Gábor

Ámbrások

1. díj
Selmeczi Dániel

Éhesek

2. díj
Almási István Dr.

Gyertyák

3. díj
Csótai László
4. Az állatok viselkedése

Cipzár

Dicséretre méltó
Vogt Gergely

Lepkés nyalóka

Dicséretre méltó
Biró Lajos

Ősöreg

1. díj
Selmeczi Dániel

Pánik

2. díj
Násfayné Kőházi Mária

Ne közelíts!

3. díj
Kaszás Norbert
5. Az állatok és környezetük

0

2. díj, Dicséretre méltó, Humoros felvétel különdíja, A Vadon természetvédelmi magazin különdíja
Barkóczi Csaba

Az öreg tölgynél

3. díj, A Photoworkshop.hu különdíja
Krizák István

Hajnali vágta

Dicséretre méltó
Diós Kristóf

Hová mered szép szemed?

Dicséretre méltó
Kovács Tamás Ifj.

Szélcsend...

Dicséretre méltó
Gódor Miklós

A csavargó

1. díj
Daróczi Csaba
6. Az állatok szemtől szemben

Arany bika

1. díj, A Nimród Vadászújság különdíja
Daróczi Csaba

Hajnal

Dicséretre méltó
Apfel Ágnes

Üdvözlő érintés

Dicséretre méltó
Nagy Zoltán Gergely

Róka futta

2. díj
Kocsis Richárd

Ünnepi fehérben

3. díj
Szőke Attila Dr.
7. Növények és gombák

A fa csillagképe

Dicséretre méltó
Daróczi Csaba

A szellőrózsa szelleme

Dicséretre méltó
Kerekes M. István

Serapias Istriaca

Dicséretre méltó
Lang Nándor

Az erdő virága

1. díj
Ritzel Zoltán

Lámpás

2. díj
Darázs Zsolt

Erdő mélyén

3. díj
Sándor-Tóth Zsuzsanna
8. Kompozíció, forma és kísérletezés

Körben

Az Év Természetfotója, Dicséretre méltó
Selmeczi Dániel

ikarusz

Dicséretre méltó, A TermészetBÚVÁR magazin különdíja; Legjobb búvármerüléssel készült kép
Szmolka István

Antares vidék

Dicséretre méltó, A Természet Világa tudományos ismeretterjesztő folyóirat különdíja
Fényes Lóránd

Monokróm impresszió

Dicséretre méltó, A Magyar Fotóművészek Szövetsége (MFSZ) különdíja
Daróczi Csaba

CSIGAHÁZ

Dicséretre méltó
Laki Zoltán

A természet szeme

Dicséretre méltó
Jakab Tibor

Csirkeláb

Dicséretre méltó
Vannai Judit

A véletlen

Dicséretre méltó
Szabó Irma

Eres

Dicséretre méltó
Selmeczi Dániel

Három nyírfa

Dicséretre méltó
Palcsek István

Bakszakáll

Dicséretre méltó
Garami Ágnes

Fényes vonzalmak

1. díj
Jakab Tibor

Lepkerajz

2. díj
Kaszás Norbert

VERT SEREG

3. díj
Laki Zoltán
9. Tájak

Egyszerű táj

1. díj, Hazai tájkép különdíj
Lang Nándor

Ölelés

1. díj, Dicséretre méltó
Daróczi Csaba

Ha felszáll a köd

Dicséretre méltó
Jantyik Tibor Dr.

Emberek a csúcson

Dicséretre méltó
Szupkay Ildikó

Toszkán kontúrok

Dicséretre méltó
Szenthe Zoltán

Fényjáték

Dicséretre méltó
Géczy Dorottya

Hajnali fények

Dicséretre méltó
Márki Levente

Áprilisi zivatar

Dicséretre méltó
Palcsek István

Dicséretre méltó
Ladányi Tamás

Szuperhold-kelte

Dicséretre méltó
Ladányi Tamás

Csillagporos éjszaka

2. díj
Daróczi Csaba

Tovatűnő örökség

3. díj
Zsila Sándor
10. Élet a vízfelszín alatt

Örvény a móló alatt

Dicséretre méltó
Pohl András

Keringő

Dicséretre méltó
Násfayné Kőházi Mária

Varangynász

Dicséretre méltó
Násfay Béla

Párban

1. díj
Selmeczi Dániel

Fibonacci

2. díj
Selmeczi Dániel

Selyem

3. díj
Selmeczi Dániel
11. Napnyugtától napkeltéig

Dunavirágok útján

3. díj
Dulai Dávid

Nagy Göncöl

1. díj
Máté Bence

Szellemjárás

2. díj
Daróczi Csaba
12. Fekete-fehér természetfotók

Ölelés

1. díj, Dicséretre méltó
Daróczi Csaba

Együtt

Dicséretre méltó
Selmeczi Dániel

Tánc

Dicséretre méltó
Selmeczi Dániel

Felhők meséje

Dicséretre méltó
Barbalics Nándor

Szelek szárnyán

Dicséretre méltó
Barbalics Nándor

Az Univerzum anyja

2. díj
Nagy Edit Dr.

Az első fények

3. díj
Barbalics Nándor
13. A természet féktelen energiái, zabolátlan erők

Skogafoss

Dicséretre méltó
Tökölyi Csaba

És Mégis Forog a Föld...

1. díj
Forster Ádám

Tánc a villámokkal

2. díj
Palcsek István

Tomboló elemek

3. díj
Jantyik Tibor Dr.
14. Ifjúsági kategória

Csörgő

Dicséretre méltó, A Uniqball Kft. „Világjáró” különdíja
Szekeres Levente

Csiga

Dicséretre méltó
Berecz Roland Balázs

Szemezés

Dicséretre méltó
Szekeres Levente

Indulatok

Dicséretre méltó
Balla Tihamér

Széki gólya

Dicséretre méltó
Balla Tihamér

Három meg három

1. díj
Balla Tihamér

Halászat

2. díj
Berecz Roland Balázs

Bundás

3. díj
Szekeres Levente