ETF-2010

Díjazott szerzők

Máté Bence

Az Év Természetfotósa

Kaszás Tamás

Az Év Ifjú Természetfotósa
1. Kezünkben a Föld

Ez itt a reklám helye?

1. díj, Humoros felvétel különdíja
Máté Bence

Csak egy maradhat

2. díj
Daróczi Csaba

A sofőr

3. díj
Szabó Tamás

Megpecsételve

Dicséretre méltó
Gaál Péter

Urbán kökörcsin

Dicséretre méltó
Rakó Alex

Nem érti ő se

Dicséretre méltó
Fodor Pál

Tájkép "A" betűkkel

Dicséretre méltó
Lovas József

Pihenőhely

Dicséretre méltó
Kerekes M. István

Valamit visz a víz

Dicséretre méltó
Gergely József

Pihenőben

Dicséretre méltó
Varga István

két drágakő

Dicséretre méltó
Máté Bence
2. A madarak viselkedése

Kapocs

1. díj
Máté Bence

Tolldísz

1. díj
Máté Bence

robaj

2. díj
Barkóczi Csaba

Kormorán vadászik

2. díj
Szabó Aladár

Tájkép seregélyekkel

3. díj
Kerekes M. István

Hajnali halászat

3. díj
Máté Bence

ÁRNYÉK

Dicséretre méltó
Berta László

Potyautas

Dicséretre méltó
Laki Zoltán

Seregély csigolya

Dicséretre méltó
Kerekes M. István

Megcsavarodva

Dicséretre méltó
Bíró András

Esti vonulás

Dicséretre méltó
Mikó István

A nagy horgász

Dicséretre méltó
Herpai Imre

a törpe vadász

Dicséretre méltó
Barkóczi Csaba

Hogy tetszem?

Dicséretre méltó
Berkovics Imre

Kócsag tanulmány

Dicséretre méltó
Palcsek István

Kettesben

Dicséretre méltó
Máté Bence

A rivális

Dicséretre méltó
Máté Bence

Kakukk-kakukk

Dicséretre méltó
Máté Bence

Légtornász

Dicséretre méltó
Máté Bence

Betolakodó

1. díj, Dicséretre méltó
Vadász Sándor
3. Az emlősök viselkedése

Viharos érzelmek

Dicséretre méltó, A Vadon természetvédelmi magazin különdíja
Varga István

Kenguru nyulak

1. díj, A Nimród Vadászújság különdíja
Varga István

Rókaszorítóban

Dicséretre méltó, A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület különdíja
Kovács András

KÖTELÉKBEN

2. díj
Berta László

Őzek a hóban

Dicséretre méltó
Szabó Endre János

Párás reggel

Dicséretre méltó
Biró Lajos

Sovány malac vágta

Dicséretre méltó
Antli István

Szarvasok ködben

Dicséretre méltó
Olma Frigyes

Halászgató malacok

Dicséretre méltó
Kelemen Attila

Szinkronfutás

Dicséretre méltó
Bánszki Judit

Rókafiak

Dicséretre méltó
Réti Zoltán
4. Az állatok viselkedése

Betolakodó

1. díj, Dicséretre méltó
Vadász Sándor

Vízifutó

1. díj
Máté Bence

Benetton 2.

2. díj
Máté Bence

Illúziók körhintája

3. díj
Kerekes M. István

Violinkulcs

Dicséretre méltó
Ritzel Zoltán

tavaszi fototaxis

Dicséretre méltó
Gönye Csaba Ádám

fogság vagy biztonság?

Dicséretre méltó
Gönye Csaba Ádám

Pitypangernyős

Dicséretre méltó
Csókás Csaba

Injekció

Dicséretre méltó
Rahmé Nikola

Végítélet

Dicséretre méltó
Máté Bence

Kígyóbüvölet

Dicséretre méltó
Máté Bence
5. Az állatok szemtől szemben

Ugrópók vacsorája

Dicséretre méltó, A Természet Világa tudományos ismeretterjesztő folyóirat különdíja
Vass Szabolcs

Indián porté

Dicséretre méltó, A Sakertours Team különdíja
Gaál Péter

Közelről

1. díj
Máté Bence

Kristálykoponya

2. díj
Tóth Zoltán

Ébredés

3. díj
Tóth Zsuzsanna

Hazatérő lunda

Dicséretre méltó
Laki Zoltán

Smile

Dicséretre méltó
Válóczy István Sándor

Kötéltáncos

Dicséretre méltó
Simon Zoltán

90 fok

Dicséretre méltó
Máté Bence

...Zimme-zumm

Dicséretre méltó
Máté Bence

A Szépség és a Szörnyeteg

Dicséretre méltó
Máté Bence
6. Növények és gombák

Részlet

1. díj
Kerekes M. István

Fényvihar

2. díj
Daróczi Csaba

Oktáv

3. díj
Máté Bence

Alkonycsillag

Dicséretre méltó
Tóth Zsuzsanna

Égerláp tavasszal

Dicséretre méltó
Násfay Béla

Színes társaság

Dicséretre méltó
Bodolai Márton

Meduza

Dicséretre méltó
Somogyi Márk

Mindenki másképp egyforma

Dicséretre méltó
Buday Ádám
7. Kompozíció, forma és kísérletezés

Behálózott szív

Dicséretre méltó, A Magyar Fotóművészek Szövetsége (MFSZ) különdíja
Spisák Attila

Almazöld insecta

1. díj
Jakab Sándor

Sárgahálón

2. díj
Gergely József

Szintézis

3. díj
Zsila Sándor

Csatorna a Hortobágyon

Dicséretre méltó
Perényi János Dr.

Kaktusz család

Dicséretre méltó
Herpai Imre

Yin és jang

Dicséretre méltó
Válóczy István Sándor

Homokon fűszál

Dicséretre méltó
Somogyi Márk

Szőlő és gyümölcs

Dicséretre méltó
Daróczi Csaba

Őszi foltok

Dicséretre méltó
Daróczi Csaba
8. Tájak

Szélplasztika

3. díj, A Pannon Ökorégió különdíj
Daróczi Csaba

Alkony

Dicséretre méltó
Tóth Zsuzsanna

Dolomit alpok

Dicséretre méltó
Kerekes M. István

Illanóban

Dicséretre méltó
Bodolai Márton

Gleccserművészet

Dicséretre méltó
Szatmári Zoltán

A Cotopaxi napkeltekor

Dicséretre méltó
Simán László Dr.

Reggel a havason

Dicséretre méltó
Palcsek István

Lusen

Dicséretre méltó
Palánkai Zsolt

Ketten egyedül

Dicséretre méltó
Vadász Sándor
9. Élet a vízfelszín alatt

Godzilla

Dicséretre méltó
Násfay Béla

Első merülés

Dicséretre méltó
Máté Bence

A hullámok alatt

Dicséretre méltó
Tökölyi Csaba
10. Napnyugtától napkeltéig

Levélvágók

Az Év Természetfotója, Dicséretre méltó
Máté Bence

Az utolsó csillag

1. díj
Máté Bence

Daruhold

2. díj
Gergely József

Esteledik

Dicséretre méltó
Réti Zoltán
11. A természet energiái

Tűzvarázslat

1. díj
Máté Bence

Tornádó 2

2. díj
Vadász Sándor

arányok

3. díj
Simán László Dr.

Isten nyilai

Dicséretre méltó
Gerecsei Zoltán

Égi örvény

Dicséretre méltó
Somogyi Márk

Alkonyat Strombolin

Dicséretre méltó
Kiss Czakó Imre

Roppant energiák 3.

Dicséretre méltó
Fáth Péter
12. Ifjúsági kategória

Lendületben

1. díj
Kaszás Tamás

Favágók gyöngyei

2. díj
Hornok Dávid

Éjjeli lámpás

3. díj
Vadász Anna

Magányosan

Dicséretre méltó
Schaul Márton

Spirál

Dicséretre méltó
Hornok Dávid

Holdfényben

Dicséretre méltó
Kurucz Ádám

Szellembikák

Dicséretre méltó
Vadász Anna