Díjazott szerzők

Haarberg Orsolya
Az Év Természetfotósa
Haarberg Orsolya
Vadász Anna
Az Év Ifjú Természetfotósa
Vadász Anna
Selmeczi Dániel
A PapuaParadise EcoResort különdíja a legjobb búvárfotósnak (szerzői díj)
Selmeczi Dániel

1. Kezünkben a Föld

1. díj
Sodrásban

Ritzel Zoltán

2. díj
Esti szieszta

Gaál Péter

3. díj
Zöld út

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
Esőbeálló

Ritzel Zoltán

Dicséretre méltó
A lakóközösség tagja

Szabó Gábor László

Dicséretre méltó
Kigyulladt szeméttelep

Jakab Tibor

Dicséretre méltó
Kompozicio seregelyekkel

Nagy Zoltán Gergely

Dicséretre méltó
Hagyásfa

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
Az élet szigete

Daróczi Csaba

2. A madarak viselkedése

1. díj
Varjudominancia

Nagy Zoltán Gergely

2. díj A Magyar Fotóművészek Szövetsége (MFSZ) különdíja
Vonulás

Daróczi Csaba

3. díj
Landolás zűrzavarral

Jakab Tibor

Dicséretre méltó A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület különdíja
Transzformer

Sutyák János

Dicséretre méltó
Nyárilúd család

Kerekes M. István

Dicséretre méltó
Pintyek

Somodi Ferenc

3. Az emlősök viselkedése

1. díj
Zerge-árnyék

Haarberg Orsolya

2. díj
Verekedő sarki rókák

Haarberg Orsolya

3. díj
Kukázó róka

Radisics Milán

Dicséretre méltó A Vadon természetvédelmi magazin különdíja
Makákóma

Bakos Gábor

Dicséretre méltó A Nimród Vadászújság különdíja
Egy pedig figyel ...

Németh János

Dicséretre méltó
Terpeszállás

Mészáros András

Dicséretre méltó
Őszi dal

Hajducsek Zoltán

Dicséretre méltó
Megmutassam?

Garas Attila

Dicséretre méltó
Egyensúly

Somodi Ferenc

4. Az állatok viselkedése

1. díj
Angyalok

Jakab Tibor

2. díj
Részlet szitakötővel

Kerekes M. István

3. díj
A nagy fogás

Somodi Ferenc

Dicséretre méltó
Varangy marionett

Násfayné Kőházi Mária

Dicséretre méltó
Landolás

Somodi Ferenc

Dicséretre méltó
Égi tánc

Somodi Ferenc

Dicséretre méltó
Fényháló

Géczy Dorottya

Dicséretre méltó
Békaszörny

Kovács András

5. Állatok a saját környezetükben

1. díj
Mimikri

Haarberg Orsolya

2. díj
Hullámok szorításában

Haarberg Orsolya

3. díj
Kőszáli kecske az olasz Alpokban

Haarberg Orsolya

Dicséretre méltó
Őz-varázs

Biró Lajos

Dicséretre méltó
A lávamező szelleme

Haarberg Orsolya

Dicséretre méltó
Aranyszarvas

Hajducsek Zoltán

Dicséretre méltó
Szerelemre várva

Varga István

Dicséretre méltó
Tánc

Selmeczi Dániel

Dicséretre méltó
Ködfelhőben

Palcsek István

Dicséretre méltó
Elefántfül korallon pihenő géb

Bálint Attila

Dicséretre méltó
Magányos vadász

Kronavetter Tamás

6. Az állatok szemtől szemben

1. díj
Porszívó

Selmeczi Dániel

2. díj
Limonádé

Selmeczi Dániel

3. díj Humoros felvétel különdíja
Kőszálikecske-portré

Haarberg Orsolya

Dicséretre méltó A TermészetBÚVÁR magazin különdíja; Legjobb búvármerüléssel készült kép
Gülüke

Horváth Róbert

Dicséretre méltó A Természet Világa tudományos ismeretterjesztő folyóirat különdíja
Csak sikíts!

Szabó Tamás

Dicséretre méltó
A balerina

Mészáros András

Dicséretre méltó
Torzonborz

Násfayné Kőházi Mária

Dicséretre méltó
Szemtől szemben

Horváth Ádám

Dicséretre méltó
Szálirányban

Daróczi Csaba

7. Növények és gombák

1. díj
Moszat-rajz

Haarberg Orsolya

2. díj
Megvagy!

Sándor Imre

3. díj
Harcra keszen

Polgár Tibor

Dicséretre méltó Piros-Fehér-Zöld különdíj
Közelítő vihar

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
Tavasztündér

Tóth Zsuzsanna

Dicséretre méltó
A sivatag rózsája

Nagy Gergely

Dicséretre méltó
Jégbe zárva

Haarberg Orsolya

Dicséretre méltó
Dávid és Góliát

Zsila Sándor

Dicséretre méltó
Patakparti téltemető

Somodi Ferenc

Dicséretre méltó
Tavasz

Somodi Ferenc

8. Kompozíció, forma és kísérletezés

1. díj
Poirot

Kerekes M. István

2. díj
Hóvásznon drótvonalak

Haarberg Orsolya

3. díj
Rend

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
X

Tóth Zoltán

Dicséretre méltó
Tér és Idő

Nagy Gergely

Dicséretre méltó
Kupaktanacs

Simán László Dr.

Dicséretre méltó
Liliomos kompozíció

Násfay Béla

Dicséretre méltó
Jégfolyó

Zsila Sándor

Dicséretre méltó
Vidám táj

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
Erdőmese

Sándor Imre

9. Tájak

Az Év Természetfotója Dicséretre méltó
Hverfell

Haarberg Orsolya

1. díj Hazai tájkép különdíj
Falvak a ködpaplan alatt

Varga István

2. díj
Hajnali óceán

Palcsek István

Dicséretre méltó
Jég-tükör

Haarberg Orsolya

Dicséretre méltó
Kiskunság

Somodi Ferenc

Dicséretre méltó
Hármas gémeskút

Radisics Milán

Dicséretre méltó
Elindulnak a fenyők

Palcsek István

Dicséretre méltó
Nyomok

Dobrovits Ádám

Dicséretre méltó
Társas magány

Szupkay Ildikó

10. Élet a vízfelszín alatt

1. díj
Erdő mélyén

Somodi Ferenc

2. díj
Unka

Somodi Ferenc

Dicséretre méltó
Rózsaágyon

Násfay Béla

Dicséretre méltó
Menedékhely

Násfayné Kőházi Mária

Dicséretre méltó
Higanygömb

Selmeczi Dániel

Dicséretre méltó
Mélységi mámor

Somodi Ferenc

Dicséretre méltó
Tömeguszony

Pohl András

Dicséretre méltó
Elveszve

Pohl András

11. Napnyugtától napkeltéig

1. díj
Varjak

Radisics Milán

2. díj
Harc a halért

Daróczi Csaba

3. díj
Éjszakai árny

Gönye Csaba

Dicséretre méltó
Vaddiaszno csillebércen

Radisics Milán

12. A természet energiái

1. díj
Ég és föld tánca

Haarberg Orsolya

2. díj
Viharmadár

Haarberg Orsolya

3. díj
Égő hegy

Haarberg Orsolya

Dicséretre méltó
Szélirány

Kaszás Norbert

Dicséretre méltó
Háborgó elemek

Haarberg Orsolya

Dicséretre méltó
Hajlongó gőzoszlopok

Haarberg Orsolya

Dicséretre méltó
Égbeszökő hamu-ív

Haarberg Orsolya

Dicséretre méltó
Természet energiái

Varga István

13. Ifjúsági kategória

1. díj
Potty, a falat

Vadász Anna

1. díj
Küzdelem

Vadász Anna

1. díj
Csíplek

Vadász Anna

2. díj
Verőfényben

Péter Előd

3. díj
Nyakon csípve

Kurucz Ádám

Dicséretre méltó
Szempár

Hornok Dávid

14. Werk

Dicséretre méltó
Elrejtve

Tajti Róbert

Dicséretre méltó
Img 9380

Bosnyák János

Dicséretre méltó
Makroval nagyhalra

Tökölyi Csaba

Dicséretre méltó
Virágözönben

Gergely József

Dicséretre méltó
A természetfotós

Géczy Dorottya

Dicséretre méltó
Lesben

Géczy Dorottya

Dicséretre méltó
Zimankó

Géczy Dorottya

Dicséretre méltó
Harcolva az elemekkel

Fáth Ádám

Dicséretre méltó
A fotós és a végtelen

Dobrovits Ádám

Dicséretre méltó
Dsc 7084

Radisics Milán

Dicséretre méltó
mg 0781

Radisics Milán

Dicséretre méltó
Közös munka

Jaszenák Zsuzsanna

Dicséretre méltó
Golyalabon

Simán László Dr.

Dicséretre méltó
A Dettifoss vonzása

Literáti-Nagy Ferenc Dr.

Dicséretre méltó
MUNKA KÖZBEN

Vojnits József

Dicséretre méltó
Kis magyar szafari

Kővári Barnabás

Dicséretre méltó
Pipacsra ágyúval

Kővári Barnabás

Dicséretre méltó
Természetfotós csúcsforgalom a Pádis-fensíkon

Fáth Péter

Dicséretre méltó
A gleccser torkában

Násfay Krisztina

Dicséretre méltó
Dsc 6988

Ravasz Balázs

Dicséretre méltó
Lapos kúszás egy kökörcsinért

Zsila Sándor

Dicséretre méltó
Munka közben

Násfay Béla

Dicséretre méltó
Komponálás

Násfay Béla

Dicséretre méltó
Éjszakai műszak 1

Tökölyi Csaba

9. Tájak
Hverfell

Haarberg Orsolya

1. Kezünkben a Föld
Sodrásban

Ritzel Zoltán

2. A madarak viselkedése
Varjudominancia

Nagy Zoltán Gergely

3. Az emlősök viselkedése
Zerge-árnyék

Haarberg Orsolya

4. Az állatok viselkedése
Angyalok

Jakab Tibor

5. Állatok a saját környezetükben
Mimikri

Haarberg Orsolya

6. Az állatok szemtől szemben
Porszívó

Selmeczi Dániel

7. Növények és gombák
Moszat-rajz

Haarberg Orsolya

8. Kompozíció, forma és kísérletezés
Poirot

Kerekes M. István

9. Tájak
Falvak a ködpaplan alatt

Varga István

10. Élet a vízfelszín alatt
Erdő mélyén

Somodi Ferenc

11. Napnyugtától napkeltéig
Varjak

Radisics Milán

12. A természet energiái
Ég és föld tánca

Haarberg Orsolya

13. Ifjúsági kategória
Potty, a falat

Vadász Anna

13. Ifjúsági kategória
Küzdelem

Vadász Anna

13. Ifjúsági kategória
Csíplek

Vadász Anna

1. Kezünkben a Föld
Esti szieszta

Gaál Péter

2. A madarak viselkedése
Vonulás

Daróczi Csaba

3. Az emlősök viselkedése
Verekedő sarki rókák

Haarberg Orsolya

4. Az állatok viselkedése
Részlet szitakötővel

Kerekes M. István

5. Állatok a saját környezetükben
Hullámok szorításában

Haarberg Orsolya

6. Az állatok szemtől szemben
Limonádé

Selmeczi Dániel

7. Növények és gombák
Megvagy!

Sándor Imre

8. Kompozíció, forma és kísérletezés
Hóvásznon drótvonalak

Haarberg Orsolya

9. Tájak
Hajnali óceán

Palcsek István

10. Élet a vízfelszín alatt
Unka

Somodi Ferenc

11. Napnyugtától napkeltéig
Harc a halért

Daróczi Csaba

12. A természet energiái
Viharmadár

Haarberg Orsolya

13. Ifjúsági kategória
Verőfényben

Péter Előd

1. Kezünkben a Föld
Zöld út

Daróczi Csaba

2. A madarak viselkedése
Landolás zűrzavarral

Jakab Tibor

3. Az emlősök viselkedése
Kukázó róka

Radisics Milán

4. Az állatok viselkedése
A nagy fogás

Somodi Ferenc

5. Állatok a saját környezetükben
Kőszáli kecske az olasz Alpokban

Haarberg Orsolya

6. Az állatok szemtől szemben
Kőszálikecske-portré

Haarberg Orsolya

7. Növények és gombák
Harcra keszen

Polgár Tibor

8. Kompozíció, forma és kísérletezés
Rend

Daróczi Csaba

11. Napnyugtától napkeltéig
Éjszakai árny

Gönye Csaba

12. A természet energiái
Égő hegy

Haarberg Orsolya

13. Ifjúsági kategória
Nyakon csípve

Kurucz Ádám