Díjazott szerzők

Máté Bence
Az Év Természetfotósa
Máté Bence
Szekeres Levente
Az Év Ifjú Természetfotósa
Szekeres Levente
Előd László
Az Év Búvárfotósa
Előd László

1. Kezünkben a Föld

1. díj
Párás ablak

Ritzel Zoltán

2. díj
Acélzátony

Tökölyi Csaba

3. díj
Elemi ösztön

Szabó Ilona

Dicséretre méltó
Éjjeli áldozat

Tóth László

Dicséretre méltó
Mellékhatás

Máté Bence

Dicséretre méltó
Recycling

Násfay Krisztina

2. A madarak viselkedése

1. díj
Kacsaláb

Mánfai Bence

2. díj
Madárszellem

Kállai Márton

3. díj
Szegény ágat a madár is húzza...

Jakab Flóra

Dicséretre méltó
Lázadó

Cserjés Gábor

Dicséretre méltó
Búcsú a fénytől

Jakab Sándor

Dicséretre méltó
Szitakötőt fogtam

Szabó Zsolt

Dicséretre méltó
Iszapbirkózás

Máté Bence

Dicséretre méltó
Az ínyenc

Gelesz László

Dicséretre méltó
Mit akarsz?

Jakab Tibor

Dicséretre méltó
Nászajándék

Forster Ádám

Dicséretre méltó
Fast Food

Gődény Csaba

Dicséretre méltó
Sebbel-lobbal

Horváth Ádám

Dicséretre méltó
Úszásoktatás

Szabó Ilona

3. Az emlősök viselkedése

1. díj
Tűzijáték

Máté Bence

2. díj
Gladiátorok

Laki Zoltán

3. díj
Ugró hermelin

Haarberg Orsolya

Dicséretre méltó A Nimród Vadászújság különdíja
Párbaj

Krizák István

Dicséretre méltó
Csúcsformában

Lóki Csaba

Dicséretre méltó
Medve sziluett

Laki Zoltán

Dicséretre méltó
Délutáni szieszta

Pálinkás Gábor

Dicséretre méltó
Hajnali ugrás

Jakab Flóra

Dicséretre méltó
A nagy ugrás

Szmolka István

Dicséretre méltó
Esti vita

Mesterházi József

4. Az állatok viselkedése

1. díj
Csillogó szerelem

Jakab Tibor

2. díj
Futtában

Vadász Sándor

3. díj
Kimerülésig

Szabó Ilona

Dicséretre méltó
Tánc a vízen

Kaszás Norbert

Dicséretre méltó
Papagájkígyó

Kércz Tibor

Dicséretre méltó
Peterakó tintahal

Násfay Béla

Dicséretre méltó
Vándor

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
Turbo

Forster Ádám

5. Az állatok és környezetük

1. díj
A holló birodalma

Palcsek István

2. díj
Pókerdő

Kis Csaba

3. díj
Hippocampus denise

Tökölyi Csaba

Dicséretre méltó
Varázslatos reggel

Lukács Gábor

Dicséretre méltó
Téli pára

Nagy Edit Dr.

Dicséretre méltó
Védett zug

Násfay Béla

Dicséretre méltó
Gyengédség

Jantyik Tibor Dr.

6. Az állatok szemtől szemben

1. díj
Diadalív

Máté Bence

2. díj
Lepényhal

Előd László

3. díj
Golden eye

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó A TermészetBÚVÁR magazin különdíja; Legjobb búvármerüléssel készült kép
Az egyszarvú

Fodor Ferenc Dr.

Dicséretre méltó A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület különdíja
Gyöngybagoly a mocsár felett

Vörös Lóránt

Dicséretre méltó
Szárcsavar

Jakab Sándor

Dicséretre méltó
Smaragdok között

Pohl András

Dicséretre méltó
Fejőstehenek

Mészáros András

Dicséretre méltó
A lény

Liziczai Miklós

Dicséretre méltó
Koncentráció

Tökölyi Csaba

7. Növények és gombák

1. díj
Fagyos tavasz

Márki Levente

2. díj
Széllel festett

Szabó Ilona

3. díj
Spórafelhő

Potyó Imre

Dicséretre méltó
Rejtekadó

Bodolai Márton

Dicséretre méltó
Smaragdváros

Nagy Edit Dr.

Dicséretre méltó
Tavasz télen

Daróczi Csaba

8. Kompozíció, forma és kísérletezés

Az Év Természetfotója Dicséretre méltó
Lépéselőny

Máté Bence

1. díj
Jéglabirintus

Haarberg Orsolya

2. díj
Különös kreatúra

Simán László Dr.

3. díj
Mesél az erdő

Pohl András

Dicséretre méltó
Életfa

Forster Ádám

Dicséretre méltó
A halott erdő szelleme

Nagy Edit Dr.

Dicséretre méltó
Szív-köd

Fényes Lóránd

Dicséretre méltó
Mozgásban

Máté Bence

Dicséretre méltó
Sárga-vörös folyam

Jakab Tibor

9. Tájak

1. díj
Élet a dűnén

Laki Zoltán

2. díj
Megtört csend

Szabolcs Gergely

3. díj
Utolsó fények

Laki Zoltán

Dicséretre méltó
Varázslatos napfelkelte

Tarczi Csaba

Dicséretre méltó
Fátyol ködök

Valkó Lajos

Dicséretre méltó
Hideg magány

Kovács Norbert

10. Élet a vízfelszín alatt

1. díj
Sügér és muréna

Előd László

2. díj
Nyüzsgés

Násfayné Kőházi Mária

3. díj
Tűzhalak vadásznak

Előd László

11. Napnyugtától napkeltéig

1. díj
A hold árnyéka

Gergely József

2. díj
Tejút

Máté Bence

3. díj
Nászéjszaka

Potyó Imre

Dicséretre méltó
Szúnyoginvázió

Gergely József

Dicséretre méltó
Koránkelők

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
Avatar – avagy a szentjánosbogarak éjszakája

Ravasz Balázs

12. Fekete-fehér természetfotók

1. díj
Ébredő Nap, szunnyadó Hold

Lang Nándor

2. díj
Hózápor

Daróczi Csaba

3. díj
Vesturhorn

Tökölyi Csaba

Dicséretre méltó A DÉMÁSZ különdíja
Hommage à Hitchcock

Kerekes M. István

Dicséretre méltó
Head down-tail up

Maráczi László

Dicséretre méltó
Projektív geometria

Blastyák András

Dicséretre méltó
Hullámtörés

Daróczi Csaba

13. GDF-SUEZ – A természet energiái

1. díj
Gođafoss, az istenek vízesése

Haarberg Orsolya

2. díj
Villámok a Balatonnál

Vanik Zoltan

3. díj
Fátyolistennő

Pajor Tamás

Dicséretre méltó
Pokoli cella

Forster Ádám

14. Ifjúsági kategória

1. díj
Pöttyön pók

Szekeres Levente

2. díj
Sziluettes szarvasok

Pálhegyi Simeon

3. díj
Mr. és Mrs. Black

Szekeres Levente

Dicséretre méltó A Uniqball Kft. különdíja az ifjúság kategóriában
Csendben

Pálhegyi Simeon

Dicséretre méltó
Sárkányok harca

Pálhegyi Simeon

Dicséretre méltó
Traccsparti

Szekeres Levente

Dicséretre méltó
Séta

Szopkó Tamás

8. Kompozíció, forma és kísérletezés
Lépéselőny

Máté Bence

1. Kezünkben a Föld
Párás ablak

Ritzel Zoltán

2. A madarak viselkedése
Kacsaláb

Mánfai Bence

3. Az emlősök viselkedése
Tűzijáték

Máté Bence

4. Az állatok viselkedése
Csillogó szerelem

Jakab Tibor

5. Az állatok és környezetük
A holló birodalma

Palcsek István

6. Az állatok szemtől szemben
Diadalív

Máté Bence

7. Növények és gombák
Fagyos tavasz

Márki Levente

8. Kompozíció, forma és kísérletezés
Jéglabirintus

Haarberg Orsolya

9. Tájak
Élet a dűnén

Laki Zoltán

10. Élet a vízfelszín alatt
Sügér és muréna

Előd László

11. Napnyugtától napkeltéig
A hold árnyéka

Gergely József

12. Fekete-fehér természetfotók
Ébredő Nap, szunnyadó Hold

Lang Nándor

13. GDF-SUEZ – A természet energiái
Gođafoss, az istenek vízesése

Haarberg Orsolya

14. Ifjúsági kategória
Pöttyön pók

Szekeres Levente

1. Kezünkben a Föld
Acélzátony

Tökölyi Csaba

2. A madarak viselkedése
Madárszellem

Kállai Márton

3. Az emlősök viselkedése
Gladiátorok

Laki Zoltán

4. Az állatok viselkedése
Futtában

Vadász Sándor

5. Az állatok és környezetük
Pókerdő

Kis Csaba

6. Az állatok szemtől szemben
Lepényhal

Előd László

7. Növények és gombák
Széllel festett

Szabó Ilona

8. Kompozíció, forma és kísérletezés
Különös kreatúra

Simán László Dr.

9. Tájak
Megtört csend

Szabolcs Gergely

10. Élet a vízfelszín alatt
Nyüzsgés

Násfayné Kőházi Mária

11. Napnyugtától napkeltéig
Tejút

Máté Bence

12. Fekete-fehér természetfotók
Hózápor

Daróczi Csaba

13. GDF-SUEZ – A természet energiái
Villámok a Balatonnál

Vanik Zoltan

14. Ifjúsági kategória
Sziluettes szarvasok

Pálhegyi Simeon

1. Kezünkben a Föld
Elemi ösztön

Szabó Ilona

2. A madarak viselkedése
Szegény ágat a madár is húzza...

Jakab Flóra

3. Az emlősök viselkedése
Ugró hermelin

Haarberg Orsolya

4. Az állatok viselkedése
Kimerülésig

Szabó Ilona

5. Az állatok és környezetük
Hippocampus denise

Tökölyi Csaba

6. Az állatok szemtől szemben
Golden eye

Daróczi Csaba

7. Növények és gombák
Spórafelhő

Potyó Imre

8. Kompozíció, forma és kísérletezés
Mesél az erdő

Pohl András

9. Tájak
Utolsó fények

Laki Zoltán

10. Élet a vízfelszín alatt
Tűzhalak vadásznak

Előd László

11. Napnyugtától napkeltéig
Nászéjszaka

Potyó Imre

12. Fekete-fehér természetfotók
Vesturhorn

Tökölyi Csaba

13. GDF-SUEZ – A természet energiái
Fátyolistennő

Pajor Tamás

14. Ifjúsági kategória
Mr. és Mrs. Black

Szekeres Levente