ETF-2015

Díjazott szerzők

Máté Bence

Az Év Természetfotósa

Szekeres Levente

Az Év Ifjú Természetfotósa

Előd László

Az Év Búvárfotósa
1. Kezünkben a Föld

Párás ablak

1. díj
Ritzel Zoltán

Acélzátony

2. díj
Tökölyi Csaba

Elemi ösztön

3. díj
Szabó Ilona

Éjjeli áldozat

Dicséretre méltó
Tóth László

Mellékhatás

Dicséretre méltó
Máté Bence

Recycling

Dicséretre méltó
Násfay Krisztina
2. A madarak viselkedése

Kacsaláb

1. díj
Mánfai Bence

Madárszellem

2. díj
Kállai Márton

Szegény ágat a madár is húzza...

3. díj
Jakab Flóra

Lázadó

Dicséretre méltó
Cserjés Gábor

Búcsú a fénytől

Dicséretre méltó
Jakab Sándor

Szitakötőt fogtam

Dicséretre méltó
Szabó Zsolt

Iszapbirkózás

Dicséretre méltó
Máté Bence

Az ínyenc

Dicséretre méltó
Gelesz László

Mit akarsz?

Dicséretre méltó
Jakab Tibor

Nászajándék

Dicséretre méltó
Forster Ádám

Fast Food

Dicséretre méltó
Gődény Csaba

Sebbel-lobbal

Dicséretre méltó
Horváth Ádám

Úszásoktatás

Dicséretre méltó
Szabó Ilona
3. Az emlősök viselkedése

Párbaj

Dicséretre méltó, A Nimród Vadászújság különdíja
Krizák István

Tűzijáték

1. díj
Máté Bence

Gladiátorok

2. díj
Laki Zoltán

Ugró hermelin

3. díj
Haarberg Orsolya

Csúcsformában

Dicséretre méltó
Lóki Csaba

Medve sziluett

Dicséretre méltó
Laki Zoltán

Délutáni szieszta

Dicséretre méltó
Pálinkás Gábor

Hajnali ugrás

Dicséretre méltó
Jakab Flóra

A nagy ugrás

Dicséretre méltó
Szmolka István

Esti vita

Dicséretre méltó
Mesterházi József
4. Az állatok viselkedése

Csillogó szerelem

1. díj
Jakab Tibor

Futtában

2. díj
Vadász Sándor

Kimerülésig

3. díj
Szabó Ilona

Tánc a vízen

Dicséretre méltó
Kaszás Norbert

Papagájkígyó

Dicséretre méltó
Kércz Tibor

Peterakó tintahal

Dicséretre méltó
Násfay Béla

Vándor

Dicséretre méltó
Daróczi Csaba

Turbo

Dicséretre méltó
Forster Ádám
5. Az állatok és környezetük

A holló birodalma

1. díj
Palcsek István

Pókerdő

2. díj
Kis Csaba

Hippocampus denise

3. díj
Tökölyi Csaba

Varázslatos reggel

Dicséretre méltó
Lukács Gábor

Téli pára

Dicséretre méltó
Nagy Edit Dr.

Védett zug

Dicséretre méltó
Násfay Béla

Gyengédség

Dicséretre méltó
Jantyik Tibor Dr.
6. Az állatok szemtől szemben

Az egyszarvú

Dicséretre méltó, A TermészetBÚVÁR magazin különdíja; Legjobb búvármerüléssel készült kép
Fodor Ferenc Dr.

Gyöngybagoly a mocsár felett

Dicséretre méltó, A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület különdíja
Vörös Lóránt

Diadalív

1. díj
Máté Bence

Lepényhal

2. díj
Előd László

Golden eye

3. díj
Daróczi Csaba

Szárcsavar

Dicséretre méltó
Jakab Sándor

Smaragdok között

Dicséretre méltó
Pohl András

Fejőstehenek

Dicséretre méltó
Mészáros András

A lény

Dicséretre méltó
Liziczai Miklós

Koncentráció

Dicséretre méltó
Tökölyi Csaba
7. Növények és gombák

Fagyos tavasz

1. díj
Márki Levente

Széllel festett

2. díj
Szabó Ilona

Spórafelhő

3. díj
Potyó Imre

Rejtekadó

Dicséretre méltó
Bodolai Márton

Smaragdváros

Dicséretre méltó
Nagy Edit Dr.

Tavasz télen

Dicséretre méltó
Daróczi Csaba
8. Kompozíció, forma és kísérletezés

Lépéselőny

Az Év Természetfotója, Dicséretre méltó
Máté Bence

Jéglabirintus

1. díj
Haarberg Orsolya

Különös kreatúra

2. díj
Simán László Dr.

Mesél az erdő

3. díj
Pohl András

Életfa

Dicséretre méltó
Forster Ádám

A halott erdő szelleme

Dicséretre méltó
Nagy Edit Dr.

Szív-köd

Dicséretre méltó
Fényes Lóránd

Mozgásban

Dicséretre méltó
Máté Bence

Sárga-vörös folyam

Dicséretre méltó
Jakab Tibor
9. Tájak

Élet a dűnén

1. díj
Laki Zoltán

Megtört csend

2. díj
Szabolcs Gergely

Utolsó fények

3. díj
Laki Zoltán

Varázslatos napfelkelte

Dicséretre méltó
Tarczi Csaba

Fátyol ködök

Dicséretre méltó
Valkó Lajos

Hideg magány

Dicséretre méltó
Kovács Norbert
10. Élet a vízfelszín alatt

Sügér és muréna

1. díj
Előd László

Nyüzsgés

2. díj
Násfayné Kőházi Mária

Tűzhalak vadásznak

3. díj
Előd László
11. Napnyugtától napkeltéig

A hold árnyéka

1. díj
Gergely József

Tejút

2. díj
Máté Bence

Nászéjszaka

3. díj
Potyó Imre

Szúnyoginvázió

Dicséretre méltó
Gergely József

Koránkelők

Dicséretre méltó
Daróczi Csaba

Avatar – avagy a szentjánosbogarak éjszakája

Dicséretre méltó
Ravasz Balázs
12. Fekete-fehér természetfotók

Hommage à Hitchcock

Dicséretre méltó, A DÉMÁSZ különdíja
Kerekes M. István

Ébredő Nap, szunnyadó Hold

1. díj
Lang Nándor

Hózápor

2. díj
Daróczi Csaba

Vesturhorn

3. díj
Tökölyi Csaba

Head down-tail up

Dicséretre méltó
Maráczi László

Projektív geometria

Dicséretre méltó
Blastyák András

Hullámtörés

Dicséretre méltó
Daróczi Csaba
13. GDF-SUEZ – A természet energiái

Gođafoss, az istenek vízesése

1. díj
Haarberg Orsolya

Villámok a Balatonnál

2. díj
Vanik Zoltan

Fátyolistennő

3. díj
Pajor Tamás

Pokoli cella

Dicséretre méltó
Forster Ádám
14. Ifjúsági kategória

Csendben

Dicséretre méltó, A Uniqball Kft. különdíja az ifjúság kategóriában
Pálhegyi Simeon

Pöttyön pók

1. díj
Szekeres Levente

Sziluettes szarvasok

2. díj
Pálhegyi Simeon

Mr. és Mrs. Black

3. díj
Szekeres Levente

Sárkányok harca

Dicséretre méltó
Pálhegyi Simeon

Traccsparti

Dicséretre méltó
Szekeres Levente

Séta

Dicséretre méltó
Szopkó Tamás