Díjazott szerzők

Potyó Imre
Az Év Természetfotósa
Potyó Imre
Füssi-Nagy Regő
Az Év Ifjú Természetfotósa
Füssi-Nagy Regő

1. Kezünkben a Föld

1. díj
Reggeli műszak

Győri Zoltán

2. díj
Élet és halál között

Orbán Péter

3. díj
Nylon

Lőrincz Ferenc ifj.

Dicséretre méltó
A móló lakója

Pohl András

Dicséretre méltó
Nincs kiút

Jakab Sándor

Dicséretre méltó
Munkában

Gutter Krisztián

Dicséretre méltó
Modern építőanyag

Friedländer-Brock Elza

Dicséretre méltó
Élővilág

Lang Nándor

Dicséretre méltó
Sötét titok

Tökölyi Csaba

2. A madarak viselkedése

1. díj
Röntgen...

Gódor Miklós

2. díj
Kettő az egyben

Mesterházi József

3. díj
Száll a kakukk

Mesterházi József

Dicséretre méltó A Sakertours Team különdíja
Vízreszállás

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület különdíja
Királyok harca

Heincz Miklós

Dicséretre méltó
Zsonglőr

Szabó Zsolt

Dicséretre méltó
Kuvikszerelem

Biró Lajos

Dicséretre méltó
A táplálék keresése

Vörös Lóránt

Dicséretre méltó
A rózsaszín hadsereg

Vörös Lóránt

Dicséretre méltó
Karibi ollóscsőrű: a halfogás pillanata

Vörös Lóránt

Dicséretre méltó
Búbolás

Jakab Tibor

Dicséretre méltó
Ködfátyol

Gódor Miklós

Dicséretre méltó
Hullámok között

Ceglédi Ádám

Dicséretre méltó
Lépegető – billegető

Páll Róbert

3. Az emlősök viselkedése

1. díj
Rohanás

Valkó Lajos

2. díj
Hajnali futam

Csótai László

3. díj
Az utolsó öt másodperc

Esteban Sanchez

Dicséretre méltó
Koncon marakodók

Szabó Zsolt

Dicséretre méltó
Szökkenés

Mánfai Bence

Dicséretre méltó
Zuhany

Németh Bálint

Dicséretre méltó
Camouflage

Násfay Krisztina

Dicséretre méltó
I believe...

Kovács Tamás

Dicséretre méltó
Tánc az ördöggel

Kovács Tamás

Dicséretre méltó
Találkozás

Mesterházi József

Dicséretre méltó
A nagyhal

Maráczi László

4. Az állatok viselkedése

1. díj
Reggeli a baldachin alatt

Szőke Attila

2. díj
Petefonalak fogságában

Násfayné Kőházi Mária

3. díj
Királynő építkezik

Jakab Tibor

Dicséretre méltó
Párkereső fények

Kovács Norbert

Dicséretre méltó
Szemen ragadt szerelem

Kis Szilveszter

Dicséretre méltó
Vége a dalnak

Nagy Edit Dr.

Dicséretre méltó
Hangyarajzás

Gergely József

Dicséretre méltó
Ragadozók

Hegedűs Ilona

Dicséretre méltó
Spórazuhany

Potyó Imre

Dicséretre méltó
Bordásfal mutatvány

Fodor Ferenc Dr.

5. Állatok és környezetük

1. díj
Kertek alatt

Diós Kristóf

2. díj
A patak ura

Potyó Imre

3. díj
Apácaludak

Násfay Krisztina

Dicséretre méltó
Édes otthon

Pohl András

Dicséretre méltó
Hajnal nagy kócsagokkal

Nagy Zoltán Gergely

Dicséretre méltó
Vonalban

Nagy János

Dicséretre méltó
Végvár

Násfay Krisztina

Dicséretre méltó
Hóesésben

Diós Kristóf

Dicséretre méltó
Rózsaszín üstökös a barna mocsárban

Vörös Lóránt

Dicséretre méltó
Hattyúk tava

Petőcz Tamás

Dicséretre méltó
Vonyító prérifarkas

Mérhay László

Dicséretre méltó
Sorjában

Szabó Irma

6. Állatok szemtől szemben

1. díj
Kíváncsi

Mérhay László

2. díj
Bányarém

Esteban Sanchez

3. díj A Magyar Természettudományi Társulat különdíja
Zene füleimnek

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
Kacsatánc

Kovács Norbert

Dicséretre méltó
A tél kergeti a tavaszt

Fülöp Bálint

Dicséretre méltó
Sárkány

Lóki Csaba

Dicséretre méltó
Mimikri

Kaszás Norbert

Dicséretre méltó
Vuk és Tás

Krizák István

Dicséretre méltó
Lunda

Tökölyi Csaba

7. Növények és gombák

1. díj
Virágvasárnap

Nagy Edit Dr.

2. díj
Március

Potyó Imre

3. díj
Gombaváros

Potyó Imre

8. Kompozíció, forma és kísérletezés

1. díj
Csibe

Lang Nándor

2. díj A Multiexpo Kft. különdíja
Az ősz festőpalettája

Fáth Ádám

3. díj
Vízkakas

Radisics Milán

Dicséretre méltó A naturArt, Dr.Tildy Zoltán különdíja
Szellemkép

Herpai Imre

Dicséretre méltó
Gyűrődések

Szakolczai Krisztina

Dicséretre méltó
A libák hűlt helye

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
Alkonysztráda

Potyó Imre

Dicséretre méltó
Fény-árnyék

Szabó Irma

9. Tájak

1. díj
Jelenés

Rakó Alex

2. díj
Cirkumpoláris

Szémár Ferenc

3. díj A Pigmenta Képalkotó Központ különdíja
Vajolet és Androméda

Szabó Ilona

Dicséretre méltó
Jégesés

Rácz Péter

Dicséretre méltó
Ébredés

Pelle Tamás

Dicséretre méltó
Meseerdő

Győri Zoltán

10. Élet a vízfelszín alatt

1. díj
Körforgás

Földi László

2. díj A TermészetBÚVÁR magazin különdíja; Legjobb búvármerüléssel készült kép
Delfincsalád tánca

Lőrincz Ferenc ifj.

3. díj
Kötelék

Pohl András

Dicséretre méltó
Medúzák

Pohl András

Dicséretre méltó
Nautilus

Pohl András

Dicséretre méltó
Szülőhelyen

Násfay Béla

11. Napnyugtától napkeltéig

1. díj
Fázisok

Daróczi Csaba

2. díj
Kaszás

Potyó Imre

3. díj
Éjjeli röpte

Nagy Edit Dr.

Dicséretre méltó
Három királyfi

Németh Bálint

Dicséretre méltó
Vízibalett

Potyó Imre

12. Fekete-fehér természetfotók

Az Év Természetfotója Dicséretre méltó
Délutáni pihenő

Nagy Bertold

1. díj
Pont, pont, vesszőcske...

Esteban Sanchez

2. díj
Mártélyi hattyúk

Török János

3. díj A Magyar Fotóművészek Szövetsége (MFSZ) különdíja
Három grácia

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
Fekete sereg

Barta Gábor

Dicséretre méltó
Pihenő

Ceglédi Ádám

13. A fenntartható energiatermelés és a természet kapcsolata

1. díj
3+3

Kerekes M. István

2. díj
Túltöltés

Horváth Zsolt

3. díj
Tervrajz

Kerekes M. István

Dicséretre méltó
Óriások

Kovács Alex

14. Ifjúsági kategória

1. díj
Szárnyalás

Füssi-Nagy Regő

2. díj
Szem

Koncz-Bisztricz Tamás

3. díj
Fényár

Füssi-Nagy Regő

Dicséretre méltó A Uniqball Kft. különdíja
Csend

Barta Balázs

Dicséretre méltó
Az élet bölcsője

Koncz-Bisztricz Tamás

Dicséretre méltó
Jégtörők

Koncz-Bisztricz Tamás

Dicséretre méltó
Levéllabirintus

Somodi Ferenc Ábel

Dicséretre méltó
Reflektorfényben

Sági Ruben

15. Werk (Természetfotósok munka közben)

Dicséretre méltó
Bágyi Feri és az öreg Novoflex

Fáth Péter

Dicséretre méltó
Jégen

Rácz Péter

Dicséretre méltó
Hajnali dámlesen

Násfay Béla

Dicséretre méltó
Vadászat a vörös tintahalra

Násfayné Kőházi Mária

Dicséretre méltó
T-Rex

Kovács Béla

Dicséretre méltó
„Ugye érzed a tavaszt?”

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
Magyar asztrofotós Szibériában

Kaszás Gergő

Dicséretre méltó
Barlangban

Rácz Péter

Dicséretre méltó
Glória

Szabó Csaba

Dicséretre méltó
Horthy

Gódor Miklós

Dicséretre méltó
Vízenjáró

Márki Levente

Dicséretre méltó
Sarkifénytenger

Szász András

Dicséretre méltó
Sziluett

Páll Róbert

12. Fekete-fehér természetfotók
Délutáni pihenő

Nagy Bertold

1. Kezünkben a Föld
Reggeli műszak

Győri Zoltán

2. A madarak viselkedése
Röntgen...

Gódor Miklós

3. Az emlősök viselkedése
Rohanás

Valkó Lajos

4. Az állatok viselkedése
Reggeli a baldachin alatt

Szőke Attila

5. Állatok és környezetük
Kertek alatt

Diós Kristóf

6. Állatok szemtől szemben
Kíváncsi

Mérhay László

7. Növények és gombák
Virágvasárnap

Nagy Edit Dr.

8. Kompozíció, forma és kísérletezés
Csibe

Lang Nándor

9. Tájak
Jelenés

Rakó Alex

10. Élet a vízfelszín alatt
Körforgás

Földi László

11. Napnyugtától napkeltéig
Fázisok

Daróczi Csaba

12. Fekete-fehér természetfotók
Pont, pont, vesszőcske...

Esteban Sanchez

13. A fenntartható energiatermelés és a természet kapcsolata
3+3

Kerekes M. István

14. Ifjúsági kategória
Szárnyalás

Füssi-Nagy Regő

1. Kezünkben a Föld
Élet és halál között

Orbán Péter

2. A madarak viselkedése
Kettő az egyben

Mesterházi József

3. Az emlősök viselkedése
Hajnali futam

Csótai László

4. Az állatok viselkedése
Petefonalak fogságában

Násfayné Kőházi Mária

5. Állatok és környezetük
A patak ura

Potyó Imre

6. Állatok szemtől szemben
Bányarém

Esteban Sanchez

7. Növények és gombák
Március

Potyó Imre

8. Kompozíció, forma és kísérletezés
Az ősz festőpalettája

Fáth Ádám

9. Tájak
Cirkumpoláris

Szémár Ferenc

10. Élet a vízfelszín alatt
Delfincsalád tánca

Lőrincz Ferenc ifj.

11. Napnyugtától napkeltéig
Kaszás

Potyó Imre

12. Fekete-fehér természetfotók
Mártélyi hattyúk

Török János

13. A fenntartható energiatermelés és a természet kapcsolata
Túltöltés

Horváth Zsolt

14. Ifjúsági kategória
Szem

Koncz-Bisztricz Tamás

1. Kezünkben a Föld
Nylon

Lőrincz Ferenc ifj.

2. A madarak viselkedése
Száll a kakukk

Mesterházi József

3. Az emlősök viselkedése
Az utolsó öt másodperc

Esteban Sanchez

4. Az állatok viselkedése
Királynő építkezik

Jakab Tibor

5. Állatok és környezetük
Apácaludak

Násfay Krisztina

6. Állatok szemtől szemben
Zene füleimnek

Daróczi Csaba

7. Növények és gombák
Gombaváros

Potyó Imre

8. Kompozíció, forma és kísérletezés
Vízkakas

Radisics Milán

9. Tájak
Vajolet és Androméda

Szabó Ilona

10. Élet a vízfelszín alatt
Kötelék

Pohl András

11. Napnyugtától napkeltéig
Éjjeli röpte

Nagy Edit Dr.

12. Fekete-fehér természetfotók
Három grácia

Daróczi Csaba

13. A fenntartható energiatermelés és a természet kapcsolata
Tervrajz

Kerekes M. István

14. Ifjúsági kategória
Fényár

Füssi-Nagy Regő

A zsűri tagjai 2018-ban:

A zsűri tagjai

Dr. Kalotás Zsolt természetfotós, Az Év Természetfotósa 2001, a zsűri elnöke

Bánkuti András Digitális Fotó Magazin főszerkesztője, fotóriporter, Pulitzer-emlékdíjas

Dombovári Tibor Az Év Természetfotósa 2002

Heltai Csaba National Geographic magazin művészeti vezetője

Kőműves Kata AFIAP fotóművész

Novák László – természetfotós, Az Év természetfotósa 1995, 1997, 2000 Nature Photographer of the Year in 1995, 1997, 2000

Suhayda László – természetfotós nature photographer