Díjazott szerzők

Koncz-Bisztricz Tamás
Az Év Ifjú Természetfotósa
Koncz-Bisztricz Tamás
Daróczi Csaba
Az Év Természetfotósa
Daróczi Csaba

1. Kezünkben a Föld

Az Év Természetfotója Dicséretre méltó
Békacomb

Máté Bence

1. díj
Űrlény négykerekű biciklivel

Rácz Péter

2. díj
Tornádó a Dolomitokban

Simán László Dr.

3. díj
Mentsd meg a földet

Lőrincz Ferenc ifj.

Dicséretre méltó
Kérsz egy slukkot?

Rácz Péter

2. A madarak viselkedése

1. díj
Lendület

Kovács Norbert

2. díj
Bölömbéka

Máté Bence

3. díj
Tavi tánc

Hargitai László

Dicséretre méltó A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület különdíja
Keresgélő

Honti Viktor Dr.

Dicséretre méltó
Segítség!

Tóth László

Dicséretre méltó
Kapj el, ha tudsz!

Botos Éva

Dicséretre méltó
Csípős hajnalon

Kronavetter Tamás

Dicséretre méltó
Légitámadás

Herpai Imre

Dicséretre méltó
Mélyrepülés

Esteban Sanchez

3. Az emlősök viselkedése

1. díj A Magyar Természettudományi Társulat különdíja
Háború és béke

Daróczi Csaba

2. díj A TermészetBÚVÁR magazin különdíja; Legjobb búvármerüléssel készült kép
Szúnyogokkal suttogó

Horesnyík Ervin

3. díj
A zsákmány

Cserjés Gábor

Dicséretre méltó
Borsodi bőgő

Hogya István

Dicséretre méltó
Lehelet

Máté Bence

Dicséretre méltó
K. O.

Máté Bence

Dicséretre méltó
Vacsoracsata

Hantai Péter

Dicséretre méltó
Tollas a hátam

Botos Éva

Dicséretre méltó
Delfinszex

Lőrincz Ferenc ifj.

4. Az állatok viselkedése

1. díj
Az újszülött

Daróczi Csaba

2. díj
Ugrás az alkonyatba

Gergely József

3. díj
Felkavaró érzelmek

Kaszás Norbert

Dicséretre méltó A Lenergy Kft. által kiválasztott Legszebb Magyarországon készült természetfotó
Ugró bajszos balin

Botos Éva

Dicséretre méltó
Zengő szárnyak

Kis Szilveszter

Dicséretre méltó
Az ollóbűvölő

Kis Szilveszter

5. Állatok és környezetük

1. díj
Reggeli szieszta

Daróczi Csaba

2. díj
Téli szállás

Daróczi Csaba

3. díj
Keresd a rókát

Hogya István

Dicséretre méltó
Nini, egy cincér!

Bátori Gábor

Dicséretre méltó
Csoportkép

Ceglédi Ádám

Dicséretre méltó
Hattyúk a ködben

Szabo Geza Attila

6. Állatok szemtől szemben

1. díj
Szégyenlős lunda

Tökölyi Csaba

2. díj
Fehér agyar

Máté Bence

3. díj
Köntös

Tökölyi Csaba

Dicséretre méltó
Tesók

Máté Bence

Dicséretre méltó
Ibériai hiúz portréja

Tökölyi Csaba

Dicséretre méltó
Szem-füles

Vadász Anna

Dicséretre méltó
Pisztrángsügér őrjáraton

Násfayné Kőházi Mária

Dicséretre méltó
Farkaslégy portré

Kis Szilveszter

Dicséretre méltó
Hajlékonyság

Hargitai László

7. Növények és gombák

1. díj
Az öreg tölgy halála

Nagy Bertold

2. díj
Hullámtörés

Daróczi Csaba

3. díj
Az esthajnal csillaga

Litauszki Tibor

Dicséretre méltó
Fodrozódás

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
Három királyok

Urbán Helga

Dicséretre méltó
Színek jegelve

Bial Péter

Dicséretre méltó
Esthajnal

Szekeres Levente

8. Kompozíció, forma és kísérletezés

1. díj
Találkozás 2.

Nagy Gábor

2. díj
Részletek

Kaszás Norbert

3. díj
Bújócska

Kaszás Norbert

Dicséretre méltó
A fa ébredő szelleme

Ravasz Balázs

Dicséretre méltó A Magyar Fotóművészek Szövetsége (MFSZ) különdíja
Sejtosztódás

Ravasz Balázs

Dicséretre méltó
Ormányok

Máté Bence

Dicséretre méltó
Pillangóhatás

Bánszki Judit

Dicséretre méltó
Artista

Kaszás Norbert

Dicséretre méltó
Az éjszaka virágai

Kaszás Norbert

Dicséretre méltó
Jégcsillagok

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
Fagyos tekintet

Daróczi Csaba

9. Tájak

1. díj
Szivárvány-hegy

Urbán Helga

2. díj
Alkony a Toblin-tornyoknál

Takács Gábor

3. díj
Köderdő

Győri Zoltán

Dicséretre méltó
Egy felhős nap

Szabó Irma

Dicséretre méltó
A vérző kráter

Nagy Gábor

Dicséretre méltó
Hajnali sugarak

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
Ködhatár

Palcsek István

10. Élet a vízfelszín alatt

1. díj A legjobb búvármerüléssel készült kép
Kötelék

Földi László

2. díj
Sügér búvóhely

Násfayné Kőházi Mária

3. díj
Békatükör

Násfayné Kőházi Mária

Dicséretre méltó
Ásítás

Kurucz Balázs

Dicséretre méltó
Csőlakó

Pohl András

11. Napnyugtától napkeltéig

1. díj
Fullánkosok tánca

Litauszki Tibor

2. díj
Játék a havon

Mesterházi József

3. díj
Szerelemdal

Horváth Zsolt

Dicséretre méltó A naturArt, Dr.Tildy Zoltán különdíja
Erdei fantom

Krizák István

Dicséretre méltó
Légikikötő

Máté Bence

Dicséretre méltó
Szarvasok

Máté Bence

Dicséretre méltó
Az öreg

Mesterházi József

12. Fekete-fehér természetfotók

1. díj
Vonalkód No.2

Urbán Helga

2. díj
Hattyúgrafika

Kerekes M. István

3. díj
Kutyakontúr

Máté Bence

Dicséretre méltó
Tél a Madarasi Hargitán

Potozky László

Dicséretre méltó
Szitakötő

Tóth Brigitta

Dicséretre méltó
Nagyotmondók

Fazekas Péter

Dicséretre méltó
Hétalvók

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
Felugró molnárka

Jozsef Gergely

13. A fenntartható energiatermelés és a természet kapcsolata

1. díj
Felvillanyozva

Lakatos János

2. díj
Ködkerekek

Heincz Miklós

3. díj
Parlagi pityer

Gergely József

14. Ifjúsági kategória

1. díj
Köd

Koncz-Bisztricz Tamás

2. díj
Levél alatt lapul a béka

Koncz-Bisztricz Tamás

3. díj
Tél és a kiszáradt fa

Koncz-Bisztricz Tamás

Dicséretre méltó A Pigmenta Képalkotó Központ különdíja
Hajnali hófúvás

Zeller Péter

Dicséretre méltó A Uniqball Kft. különdíja
Szerelem

Koncz-Bisztricz Tamás

Dicséretre méltó
Őztyúk

Surányi Kristóf

Dicséretre méltó
Anya, védj meg!

Füssi-Nagy Regő

Dicséretre méltó
Sebesség

Őrsi Ákos

Dicséretre méltó
Jégvirág

Koncz-Bisztricz Tamás

Dicséretre méltó
A legszínesebb madarak

Barta Balázs

15. Természetfotósok munka közben

Dicséretre méltó
Mit látsz?

Babos Attila

Dicséretre méltó
A Bükkben

Babos Attila

Dicséretre méltó
Behálózott fotósok

Eifert János

Dicséretre méltó
Fotóművész

Máté Bence

Dicséretre méltó
Szafari

Máté Bence

Dicséretre méltó
A megfelelő pillanat

Bial Péter

Dicséretre méltó
Munkásember

Maráczi László

Dicséretre méltó
Szenvedély

Jantyik Tibor Dr.

Dicséretre méltó
Művész és témája

Demeter János Dr.

1. Kezünkben a Föld
Békacomb

Máté Bence

1. Kezünkben a Föld
Űrlény négykerekű biciklivel

Rácz Péter

2. A madarak viselkedése
Lendület

Kovács Norbert

3. Az emlősök viselkedése
Háború és béke

Daróczi Csaba

4. Az állatok viselkedése
Az újszülött

Daróczi Csaba

5. Állatok és környezetük
Reggeli szieszta

Daróczi Csaba

6. Állatok szemtől szemben
Szégyenlős lunda

Tökölyi Csaba

7. Növények és gombák
Az öreg tölgy halála

Nagy Bertold

8. Kompozíció, forma és kísérletezés
Találkozás 2.

Nagy Gábor

9. Tájak
Szivárvány-hegy

Urbán Helga

10. Élet a vízfelszín alatt
Kötelék

Földi László

11. Napnyugtától napkeltéig
Fullánkosok tánca

Litauszki Tibor

12. Fekete-fehér természetfotók
Vonalkód No.2

Urbán Helga

13. A fenntartható energiatermelés és a természet kapcsolata
Felvillanyozva

Lakatos János

14. Ifjúsági kategória
Köd

Koncz-Bisztricz Tamás

1. Kezünkben a Föld
Tornádó a Dolomitokban

Simán László Dr.

2. A madarak viselkedése
Bölömbéka

Máté Bence

3. Az emlősök viselkedése
Szúnyogokkal suttogó

Horesnyík Ervin

4. Az állatok viselkedése
Ugrás az alkonyatba

Gergely József

5. Állatok és környezetük
Téli szállás

Daróczi Csaba

6. Állatok szemtől szemben
Fehér agyar

Máté Bence

7. Növények és gombák
Hullámtörés

Daróczi Csaba

8. Kompozíció, forma és kísérletezés
Részletek

Kaszás Norbert

9. Tájak
Alkony a Toblin-tornyoknál

Takács Gábor

10. Élet a vízfelszín alatt
Sügér búvóhely

Násfayné Kőházi Mária

11. Napnyugtától napkeltéig
Játék a havon

Mesterházi József

12. Fekete-fehér természetfotók
Hattyúgrafika

Kerekes M. István

13. A fenntartható energiatermelés és a természet kapcsolata
Ködkerekek

Heincz Miklós

14. Ifjúsági kategória
Levél alatt lapul a béka

Koncz-Bisztricz Tamás

1. Kezünkben a Föld
Mentsd meg a földet

Lőrincz Ferenc ifj.

2. A madarak viselkedése
Tavi tánc

Hargitai László

3. Az emlősök viselkedése
A zsákmány

Cserjés Gábor

4. Az állatok viselkedése
Felkavaró érzelmek

Kaszás Norbert

5. Állatok és környezetük
Keresd a rókát

Hogya István

6. Állatok szemtől szemben
Köntös

Tökölyi Csaba

7. Növények és gombák
Az esthajnal csillaga

Litauszki Tibor

8. Kompozíció, forma és kísérletezés
Bújócska

Kaszás Norbert

9. Tájak
Köderdő

Győri Zoltán

10. Élet a vízfelszín alatt
Békatükör

Násfayné Kőházi Mária

11. Napnyugtától napkeltéig
Szerelemdal

Horváth Zsolt

12. Fekete-fehér természetfotók
Kutyakontúr

Máté Bence

13. A fenntartható energiatermelés és a természet kapcsolata
Parlagi pityer

Gergely József

14. Ifjúsági kategória
Tél és a kiszáradt fa

Koncz-Bisztricz Tamás

A Zsűri tagjai:

Dr. Kalotás Zsolt – természetfotós, Az Év Természetfotósa 2001 (a zsűri elnöke)

Bánkuti András – Digitális Fotó Magazin főszerkesztője, fotóriporter, Pulitzer-emlékdíjas

Heltai Csaba – National Geographic Magyarország magazin művészeti vezetője

Jakab Tibor – többszörösen díjnyertes természetfotós

Kármán Balázs – természetfotós, Az Év természetfotósa 1993, 1994,1996, 2000

Potyó Imre – Az év természetfotósa 2018

Selmeczi Dániel – Az Év Természetfotósa 2014, 2016