ETF-2016

Díjazott szerzők

Daróczi Csaba

Az Év Természetfotósa

Selmeczi Dániel

Az Év Természetfotósa

Ceglédi Ádám

Az Év Ifjú Természetfotósa

Szekeres Levente

Az Év Ifjú Természetfotósa
1. Kezünkben a Föld

Túlélő

1. díj
Somodi Ferenc

Elválasztva

2. díj
Utassy György

Az eltünt falu

3. díj
Dezső László

Nirvana

Dicséretre méltó
Pohl András

Jaguár rókával

Dicséretre méltó
Kerekes M. István

Tarvágás

Dicséretre méltó
Márki Levente

Légierő (sirályok)

Dicséretre méltó
Potyó Imre

Házam a váram

Dicséretre méltó
Tökölyi Csaba

Fény az éjszakában

Dicséretre méltó
Tökölyi Csaba
2. A madarak viselkedése

Kék és narancssárga

Az Év Természetfotója, Dicséretre méltó
Daróczi Csaba

Jégvarázs

2. díj, A Magyar Természettudományi Társulat különdíja
Litauszki Tibor

Havas harc

1. díj
Jakab Tibor

Téli ének

3. díj
Daróczi Csaba

Bújócska

Dicséretre méltó
Sanchez Esteban

Pasztell lúdakkal

Dicséretre méltó
Kerekes M. István

Óriás halászsasok viadala

Dicséretre méltó
Kércz Tibor

Vízirigó Rock and Roll

Dicséretre méltó
Pabar Zoltán

Összhang

Dicséretre méltó
Lukács Gábor

Két sas , egy hal

Dicséretre méltó
Lukács Gábor

Hajnali riadalom

Dicséretre méltó
Utassy György

A király landol

Dicséretre méltó
Pajor Tamás

Vizibalett

Dicséretre méltó
Szabó Ilona
3. Az emlősök viselkedése

Hibernáció

1. díj
Potyó Imre

A Kárpátok Fantomja

2. díj
Pabar Zoltán

Harapós

2. díj
Selmeczi Dániel

Hómajom idill

Dicséretre méltó
Kércz Tibor

Hiúz áldozatával

Dicséretre méltó
Pabar Zoltán

Vad motorosok

Dicséretre méltó
Kovács Tamás Ifj.

Téli portya

Dicséretre méltó
Dezső László

Hajnali váltó

Dicséretre méltó
Csótai László
4. Az állatok viselkedése

Csapdában

1. díj
Daróczi Csaba

Méhfarkas

2. díj, 3. díj
Radisics Milán

Kékség

3. díj
Hencz Judit

Leszállópálya

Dicséretre méltó
Daróczi Csaba

xxx

Dicséretre méltó
Nagy Edit

Csillagtánc

Dicséretre méltó
Potyó Imre

Landolás

Dicséretre méltó
Jakab Tibor

Udvarlók

Dicséretre méltó
Jakab Flóra

Frissítő

Dicséretre méltó
Szalma Ferenc
5. Állatok és környezetük

Hajnali fogás

1. díj
Kis Dávid

Új hajnal

2. díj
Kércz Tibor

Ég és Víz között

3. díj
Selmeczi Dániel

Színharmónia (Harmony of Colors)

Dicséretre méltó
Násfay Béla

Élet a falu határán

Dicséretre méltó
Páll Róbert

Ahol a víz az úr

Dicséretre méltó
Hencz Judit

Az ártér meséje

Dicséretre méltó
Potyó Imre

Egy a sok közül

Dicséretre méltó
Selmeczi Dániel
6. Állatok szemtől szemben

Méhfarkas

2. díj, 3. díj
Radisics Milán

Citrom

1. díj
Selmeczi Dániel

Békatempó

2. díj
Násfayné Kőházi Mária

Hattyuk

Dicséretre méltó
Lukács Gábor

Tetten érve

Dicséretre méltó
Kaszás Norbert

Kék szerelem

Dicséretre méltó
Potyó Imre

Tűzhal

Dicséretre méltó
Selmeczi Dániel

Célkeresztben

Dicséretre méltó
Urbán Helga

Szemtől szemben

Dicséretre méltó
Kis Dávid
7. Növények és gombák

Az idő sodrásában

1. díj
Ravasz Balázs

Hajnali szélcsend

2. díj
Daróczi Csaba

Este a parton

3. díj
Dulai Dávid

Nagy gon'ba' vagyok

Dicséretre méltó
Péterfi Dániel

A homokból nőttünk

Dicséretre méltó
Fodor Péter

Puszi

Dicséretre méltó
Bodolai Márton

Színes sziget

Dicséretre méltó
Daróczi Csaba

Az erdő meséje

Dicséretre méltó
Ravasz Balázs

Őszi erdő

Dicséretre méltó
Lang Nándor
8. Kompozíció, forma és kísérletezés

az álmok ébren elkísérnek

Dicséretre méltó, A Multiexpo Kft. különdíja
Szabó Endre

Kavicsok a szélben

1. díj
Daróczi Csaba

Jin és Jang

2. díj
Kis Dávid

Tölgy őszi pompában

3. díj
Lang Nándor

a jószág

Dicséretre méltó
Simán László Dr.

A fekete kontinens

Dicséretre méltó
Daróczi Csaba

Csapások

Dicséretre méltó
Daróczi Csaba

Eliramlik az élet...

Dicséretre méltó
Fáth Péter

Angyal az égen

Dicséretre méltó
Fényes Lóránd

Selyemfonalak

Dicséretre méltó
Potyó Imre

ROMANTIKUS RANDIHELY - ROMANTIC RANDEZVOUS

Dicséretre méltó
Farkas Imre
9. Tájak

Az Ezereves fa.

1. díj
Ernie Sütö

Álom-zug

2. díj
Palcsek István

Alkonykapu

3. díj
Baranyi Norbert

Dűnék között

Dicséretre méltó
Márki Levente

BROMO

Dicséretre méltó
Dezső László
10. Élet a vízfelszín alatt

Irányban

1. díj
Kövér Csaba

A nagy fánál (At the Big Tree)

2. díj
Násfay Béla

Fények

3. díj
Selmeczi Dániel

Nászágy

Dicséretre méltó
Násfay Béla

Gömb

Dicséretre méltó
Selmeczi Dániel

Együtt

Dicséretre méltó
Selmeczi Dániel
11. Napnyugtától napkeltéig

A rigó hálószobája

1. díj
Potyó Imre

Hullócsillag

2. díj
Potyó Imre

Csillagszeműek

3. díj
Nagy Edit

Migránsok

Dicséretre méltó
Nagy Edit

Esti behúzás

Dicséretre méltó
Somodi Ferenc
12. Fekete-fehér természetfotók

Pitypangfa

Dicséretre méltó, A Magyar Fotóművészek Szövetsége (MFSZ) különdíja
Lang Nándor

Vadászok

1. díj
Selmeczi Dániel

A sziget

2. díj
Daróczi Csaba

Harcos

3. díj
Selmeczi Dániel

grafika a dűnén

Dicséretre méltó
Simán László Dr.

Lépegetők

Dicséretre méltó
Lukács Gábor

Sorok között

Dicséretre méltó
Szabó Csaba

Ágak és felhők

Dicséretre méltó
Fodor Péter
13. Rajtunk múlik!

Nejlonhal

1. díj
Somodi Ferenc

Autókarám

2. díj
Gergely József

Hattyúk tava

3. díj
Gergely József

Ökológiai lábnyom

Dicséretre méltó
Nagy Edit

Aranyfolyó

Dicséretre méltó
Szabó Csaba

Ágyjelenet

Dicséretre méltó
Fáth Péter
14. Ifjúsági kategória

Bearanyozva

1. díj
Ceglédi Ádám

Udvarlás

2. díj
Szekeres Levente

Suhanás

3. díj
Ábel Horváth

Bakugrás

Dicséretre méltó
Ábel Horváth

Ketten

Dicséretre méltó
Urban György

Lámpafényben

Dicséretre méltó
Ceglédi Ádám

Kék óra

Dicséretre méltó
Szekeres Levente

Becsapódás

Dicséretre méltó
Megyeri Máté

Start

Dicséretre méltó
Szekeres Levente
15. Werk (Természetfotósok munka közben)

Skagsanden

Dicséretre méltó
Simán László Dr.

Jégmadár les 2

Dicséretre méltó
Péterfi Dániel

Cserkeles

Dicséretre méltó
Páll Róbert

A művész és modellje

Dicséretre méltó
Fáth Péter

Ködös reggelen

Dicséretre méltó
Utassy György

Testközelből

Dicséretre méltó
Kövér Csaba

Békanász

Dicséretre méltó
Utassy György

Leselkedés

Dicséretre méltó
Násfay Béla

01:05

Dicséretre méltó
Fáth Péter

KÉPVADÁSZOK

Dicséretre méltó
Dezső László