Díjazott szerzők

Máté Bence
Az Év Természetfotósa
Máté Bence
Reinhoffer István
Az Év Ifjú Természetfotósa
Reinhoffer István
Tökölyi Csaba
Az Év Búvárfotósa
Tökölyi Csaba

1. Kezünkben a Föld

1. díj
NATO-drót

Balics Gábor

2. díj
Várakozás

Tökölyi Csaba

3. díj
Cetcápa és a turisták

Tökölyi Csaba

Dicséretre méltó
Nyaralj Cipruson! – Nem mindenkinek ajánlott...

Máté Bence

Dicséretre méltó
Szulák és templom

Tökölyi Csaba

Dicséretre méltó
Hármasban

Márki Levente

2. A madarak viselkedése

1. díj
Húzzuk a csíkot

Daróczi Csaba

2. díj
Háromszög

Máté Bence

3. díj
Vízicsata

Herpai Imre

Dicséretre méltó A Sakertours Team különdíja
Vízparti naplemente

Máté Bence

Dicséretre méltó A Magyar Természettudományi Társulat különdíja
Jégkorszak

Mánfai Bence

Dicséretre méltó A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület különdíja
Szerelem a négyzeten

Moldován Zsolt

Dicséretre méltó
Az alkonyat vadásza

Dulai Dávid

Dicséretre méltó
Megporzás

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
A jég hátán is

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
Karóba húzva

Hargitai László

Dicséretre méltó
Szerelmi együttállás

Kovács Imre

Dicséretre méltó
Volt egy álmom

Szabó Irma

Dicséretre méltó
Testőrök

Máté Bence

Dicséretre méltó
Fekete sereg

Máté Bence

3. Az emlősök viselkedése

1. díj A TermészetBÚVÁR magazin különdíja; Legjobb búvármerüléssel készült kép
Pitypang

Máté Bence

2. díj
Porpárbaj

Máté Bence

3. díj
Iskolakör

Kovács Norbert

Dicséretre méltó
Sikoly

Fülöp Bálint

Dicséretre méltó
A hárem ura

Násfay Béla

Dicséretre méltó
Pantomim

Mesterházi József

4. Az állatok viselkedése

Az Év Természetfotója Dicséretre méltó
Téli szárnyak

Potyó Imre

1. díj
Hajnali vadászat

Kaszás Norbert

2. díj
Boldog nyár

Hencz Judit

3. díj
Inasok

Máté Bence

Dicséretre méltó
Akadály

Berendi Tibor

Dicséretre méltó
Vízenjárók

Daróczi Csaba

5. Állatok és környezetük

1. díj
Láthatatlan ragadozó

Nagy Zoltán Gergely

2. díj
Őzek a csúcson

Daróczi Csaba

3. díj
Mocsári színfolt

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
…-rak-rak-rak…

Szabó Zsolt

Dicséretre méltó
Egyirányú út

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
Térfelek

Hulényi Gábor

Dicséretre méltó
Rejtekhely

Haarberg Orsolya

Dicséretre méltó
Coboly a Bajkál jegén

Tökölyi Csaba

Dicséretre méltó
Hajnali séta

Bial Péter

6. Állatok szemtől szemben

1. díj
Trió

Kaszás Norbert

2. díj
Hajnalköszöntő

Máté Bence

3. díj
Kontúrvonal

Máté Bence

Dicséretre méltó
A titkos ügynök

Dulai Dávid

Dicséretre méltó
Muslincakotta

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
Kaszás, a hosszú lábú vadász

Radisics Milán

Dicséretre méltó
Szemtől szemben

Haarberg Orsolya

Dicséretre méltó
Üvegházhatás

Maráczi László

Dicséretre méltó
Dávid és Góliát

Máté Bence

7. Növények és gombák

1. díj
Színverseny

Máté Bence

2. díj
Protuberancia

Potyó Imre

3. díj A Multiexpo Kft. különdíja
Téli varázs

Haarberg Orsolya

Dicséretre méltó A Pigmenta Képalkotó Központ különdíja
Hótiszta látomás

Lang Nándor

Dicséretre méltó
Húsvét hajnalán

Takács Gábor

Dicséretre méltó
Színes vászon

Potyó Imre

8. Kompozíció, forma és kísérletezés

1. díj A Magyar Fotóművészek Szövetsége (MFSZ) különdíja
Illúzió

Diós Kristóf

2. díj
A jégszív megszakad

Daróczi Csaba

3. díj
Egy őz hatszor

Bosnyák János

Dicséretre méltó A Természet Világa tudományos ismeretterjesztő folyóirat különdíja
Hát ez meg mi?

Pohl András

Dicséretre méltó
Homoktérkép

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
Rohanás

Literáti-Nagy Ferenc Dr.

Dicséretre méltó
Körhintán

Kaszás Norbert

Dicséretre méltó
Szivárvány

Máté Bence

Dicséretre méltó
Madárlenyomat

Máté Bence

9. Tájak

1. díj
Őszi fény

Haarberg Orsolya

2. díj
Három torony

​Blastyák András és Palcsek István

3. díj
Éjjel a sztyeppén

Kaszás Gergő

Dicséretre méltó
Ködös táj a Wasserloch szurdok felett

Radisics Milán

Dicséretre méltó
Álmodó morotva

Petőcz Tamás

Dicséretre méltó
Újhold

Bercsi Gábor

Dicséretre méltó
Pipacsos alkony

Udvarházi Irén

10. Élet a vízfelszín alatt

1. díj
Csúcsforgalom

Tökölyi Csaba

2. díj
TextúRÁK

Schäffer Ádám Dávid

3. díj
Vacsoraidő

Pohl András

Dicséretre méltó
Muréna glóriával

Pohl András

Dicséretre méltó
Körtánc

Tökölyi Csaba

Dicséretre méltó
Porcelán

Tökölyi Csaba

11. Napnyugtától napkeltéig

1. díj
Dámok csillagai

Máté Bence

2. díj
Afrikai éjszaka

Máté Bence

3. díj
Az utolsó hangyaleső

Daróczi Csaba

Dicséretre méltó
Rajzfilmfigurák

Máté Bence

Dicséretre méltó
Az éjszaka királya

Máté Bence

Dicséretre méltó
Utolsó szárnycsapás

Potyó Imre

Dicséretre méltó
Holdfény

Potyó Imre

12. Fekete-fehér természetfotók

1. díj A Lenergy Kft. által kiválasztott Legszebb Magyarországon készült természetfotó
Személyes zóna

Daróczi Csaba

2. díj
A Nap bálványai

Daróczi Csaba

3. díj
A nyugalom szigetén

Szabó Ilona

Dicséretre méltó
Jin és Jang

Horesnyík Ervin

Dicséretre méltó
Apolló

Hencz Judit

Dicséretre méltó
Fehéren

Hencz Judit

Dicséretre méltó
Jéghullám

Pelle Tamás

Dicséretre méltó
Királyi csúcsok

Literáti-Nagy Ferenc Dr.

Dicséretre méltó
Fekete-fehér Afrika

Máté Bence

Dicséretre méltó
Kényszerpihenő

Tökölyi Csaba

13. A fenntartható energiatermelés és a természet kapcsolata

1. díj
Téli hangulat

Kerekes M. István

2. díj
Vihar a bábolnai szélerőműveknél

Radisics Milán

3. díj
Apokalipszis

Szémár Ferenc

Dicséretre méltó
Vonulás

Kerekes M. István

14. Ifjúsági kategória

1. díj
Ugróiskola

Reinhoffer István

2. díj
Az erdő kincse

Horváth Ábel

3. díj
A kék gyémánt

Li Gábor

Dicséretre méltó Az Uniqball Kft. különdíja
Suhanás

Füssi-Nagy Regő

Dicséretre méltó
Hazaérkező

Li Gábor

Dicséretre méltó
Gombavihar

Barta Balázs

Dicséretre méltó
Bőrig ázva

Reinhoffer István

Dicséretre méltó
Erdő mélyén

Horváth Ábel

Dicséretre méltó
Őzgida a napkeltében

Kovács Alex

Dicséretre méltó
A nagy család

Kovács Alex

Dicséretre méltó
A kíváncsi bak

Kovács Alex

Dicséretre méltó
Start

Ceglédi Ádám

Dicséretre méltó
A nap darvai

Füssi-Nagy Regő

15. Werk (Természetfotósok munka közben)

Dicséretre méltó
Avarban

Urbán Helga

Dicséretre méltó
Gulipán fotózás lóval

Kiss Gábor

Dicséretre méltó
Patakba fagyva

Litauszki Tibor

Dicséretre méltó
Moalboal

Maráczi László

Dicséretre méltó
Aurora fotósokkal

Szupkay Ildikó

Dicséretre méltó

Máté Bence

Dicséretre méltó
D.r Jane Goodall

Máté Bence

Dicséretre méltó
Tájfotós

Máté Bence

Dicséretre méltó
Photo Tour

Páll Róbert

Dicséretre méltó
Cetcápa és búvárfotós

Tökölyi Csaba

Dicséretre méltó
Naplemente a Bajkálon

Tökölyi Csaba

Dicséretre méltó
Jégbarlang a Bajkálon

Tökölyi Csaba

Dicséretre méltó
CSerkel Ő

Bial Péter

4. Az állatok viselkedése
Téli szárnyak

Potyó Imre

1. Kezünkben a Föld
NATO-drót

Balics Gábor

2. A madarak viselkedése
Húzzuk a csíkot

Daróczi Csaba

3. Az emlősök viselkedése
Pitypang

Máté Bence

4. Az állatok viselkedése
Hajnali vadászat

Kaszás Norbert

5. Állatok és környezetük
Láthatatlan ragadozó

Nagy Zoltán Gergely

6. Állatok szemtől szemben
Trió

Kaszás Norbert

7. Növények és gombák
Színverseny

Máté Bence

8. Kompozíció, forma és kísérletezés
Illúzió

Diós Kristóf

9. Tájak
Őszi fény

Haarberg Orsolya

10. Élet a vízfelszín alatt
Csúcsforgalom

Tökölyi Csaba

11. Napnyugtától napkeltéig
Dámok csillagai

Máté Bence

12. Fekete-fehér természetfotók
Személyes zóna

Daróczi Csaba

13. A fenntartható energiatermelés és a természet kapcsolata
Téli hangulat

Kerekes M. István

14. Ifjúsági kategória
Ugróiskola

Reinhoffer István

1. Kezünkben a Föld
Várakozás

Tökölyi Csaba

2. A madarak viselkedése
Háromszög

Máté Bence

3. Az emlősök viselkedése
Porpárbaj

Máté Bence

4. Az állatok viselkedése
Boldog nyár

Hencz Judit

5. Állatok és környezetük
Őzek a csúcson

Daróczi Csaba

6. Állatok szemtől szemben
Hajnalköszöntő

Máté Bence

7. Növények és gombák
Protuberancia

Potyó Imre

8. Kompozíció, forma és kísérletezés
A jégszív megszakad

Daróczi Csaba

9. Tájak
Három torony

​Blastyák András és Palcsek István

10. Élet a vízfelszín alatt
TextúRÁK

Schäffer Ádám Dávid

11. Napnyugtától napkeltéig
Afrikai éjszaka

Máté Bence

12. Fekete-fehér természetfotók
A Nap bálványai

Daróczi Csaba

13. A fenntartható energiatermelés és a természet kapcsolata
Vihar a bábolnai szélerőműveknél

Radisics Milán

14. Ifjúsági kategória
Az erdő kincse

Horváth Ábel

1. Kezünkben a Föld
Cetcápa és a turisták

Tökölyi Csaba

2. A madarak viselkedése
Vízicsata

Herpai Imre

3. Az emlősök viselkedése
Iskolakör

Kovács Norbert

4. Az állatok viselkedése
Inasok

Máté Bence

5. Állatok és környezetük
Mocsári színfolt

Daróczi Csaba

6. Állatok szemtől szemben
Kontúrvonal

Máté Bence

7. Növények és gombák
Téli varázs

Haarberg Orsolya

8. Kompozíció, forma és kísérletezés
Egy őz hatszor

Bosnyák János

9. Tájak
Éjjel a sztyeppén

Kaszás Gergő

10. Élet a vízfelszín alatt
Vacsoraidő

Pohl András

11. Napnyugtától napkeltéig
Az utolsó hangyaleső

Daróczi Csaba

12. Fekete-fehér természetfotók
A nyugalom szigetén

Szabó Ilona

13. A fenntartható energiatermelés és a természet kapcsolata
Apokalipszis

Szémár Ferenc

14. Ifjúsági kategória
A kék gyémánt

Li Gábor